Kupujte, nebudou. Kolik je na trhu dvanáctiválců a kdo vám takový motor dá nejlevněji?

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Dvanáctiválcových modelů na trhu už mnoho nezbývá 

  • Motor takového konfigurace nabízí Aston Martin, Bentley, BMW, Ferrari, Lamborghini, Mercedes-Benz a Rolls-Royce

  • „Nejlevněji“ vám dvanáctiválec prodá Mercedes nebo Bentley

Zatímco v případě osmiválců je na trhu pořád hodně z čeho vybírat a navíc díky Fordu Mustang se k takto velkému motoru dostanete i relativně levně. Pokud ale chcete ještě o čtyři válce víc, výběr se zúží a především budete muset sáhnout hodně hluboko do kapsy. Doby, kdy dvanáctiválec nabízela třeba také značka Volkswagen, jsou totiž dávno pryč a lépe rozhodně nebude. Kolik dvanáctiválců na trhu ještě aktuálně zbývá?

Dobrou zprávou je fakt, že si pořád můžete vybírat. Nějaký model osazený dvanáctiválcem vám prodá sedm značek. Konkrétně Aston Martin, Bentley, BMW, Ferrari, Lamborghini, Mercedes-Benz a samozřejmě Rolls-Royce.

Doporučujeme Rolls-Royce Winter Drive 2018: Luxus pod Tatrami

Poslední jmenovaná automobilka je v dnešním světě unikátní, protože vzhledem ke své tradici a cílové skupině nic jiného než dvanáctiválce nenabízí. Relativně hodně dvanáctiválcových modelů pořád nabízí také Bentley a Mercedes. Naproti tomu třeba Audi aktuálně v seznamu chybí a je otázkou, zda se tam s novou A8 vůbec vrátí.

Pokud jde o cenu, nic levného nečekejte. Za méně než čtyři miliony dvanáctiválcový automobil nekoupíte. Zájemci o nejlevnější dvanáctiválec mohou sáhnout po Astonu Martin Rapide S, který v přepočtu stojí zhruba 4,4 milionu. Podobnou sumu si naúčtuje také Bentley za nejlevnější variantu nového Continentalu GT a 4 481 840 Kč přesně budete potřebovat na lidovou dvanáctiválcovou třídu S 600 L.

Kupujte, nebudou. Kolik je na trhu dvanáctiválců a kdo vám takový motor dá nejlevněji?
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 18 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: