Koronavirus zasahuje i automobilky. Stahují zaměstnance z Číny

  • Kromě PSA o stažení svých zaměstnanců uvažuje také Renault

  • Celkově se jedná o stovky osob

  • Francouzi mají na Wu-chan historické vazby

Koncern PSA oznámil, že s okamžitou platností stahuje své zaměstnance a jejich rodiny z čínské metropole Wu-chan, která se nachází přímo v epicentru nákazy koronavirem. Francouzský automobilový výrobce uvedl, že se nařízení týká 38 jednotlivců a při evakuaci bude plně spolupracovat s čínskými úřady a francouzským konzulátem. Všechny osoby, kterých se to týká, se momentálně nacházejí v izolaci ve městě Čchang-ša. Stejná opatření se dotknou také zaměstnanců PSA, kteří působí v automobilce Dongfeng.

Francouzští automobiloví výrobci jsou dlouhodobě velkými investory v čínské provincii Chu-pej, jejímž hlavním městem je právě Wu-chan. PSA má v jeho okolí společně s Dongfeng Motors tři výrobní závody. Další továrny zde provozuje Renault a dodavatelské společnosti Valeo a Faurecia.

Nový Kamiq GT: Páté SUV Škoda pro čínský trh slaví premiéru na autosalonu v Kuang-čou

Kromě PSA podniká příslušné kroky také Renault, jehož zaměstnanci měli společně s ostatními volno z důvodu čínského Nového roku a jenž momentálně sonduje situaci. V případě, že se situace bude i nadále zhoršovat, je rovněž připraven své zaměstnance transportovat zpět do Francii. Celkově se jedná o stovky osob.

Francouzští občané, kteří budou chtít danou oblast opustit, mohou využít přímého letu v polovině toto týdne, poté budou dva týdny v izolaci na pozorování. Tuto informaci uvedla francouzská ministryně zdravotnictví. Kromě Franci usiluje o přesun svých občanů z Wu-chanu také Velká Británie nebo Španělsko.

Nebezpečný koronavirus se objevil již v Thajsku, Kambodži, na Tchaj-wanu, v Japonsku, Jižní Koreji, Vietnamu, Singapuru, Malajsii, Nepálu, USA, Francii, Kanadě, Saúdské Arábii nebo Austrálii.

Koronavirus zasahuje i automobilky. Stahují zaměstnance z Číny
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: