Koncept Porsche 911 Speedster připomíná 70 let značky

  • Porsche slaví 70 let výroby aut konceptem 911 Speedster

  • Doufejme, že se dočkáme aspoň limitované série

  • Vzadu je šestiválec z 911 GT3 a manuální převodovka

Porsche slaví 70 let od prvního homologovaného vozu. Byl jím model 356, který se později proslavil především v USA. Ikonického postavení dosáhlo zejména Porsche 356 Speedster se sníženým rámem čelního skla, připínací střechou a sportovními skořepinovými sedačkami – přesně ve stylu prvního homologovaného prototypu, který měl ale ještě motor uprostřed.

V průběhu let se Porsche k motivu Speedsteru už několikrát vrátilo a nový koncept také vypadá docela připraveně na sériovou výrobu. Doufejme tedy, že ani tentokrát to u konceptu neskončí a že Porsche skutečně nabídne 911 Speedster alespoň v limitované edici s nějakou tradičně nesmyslnou cenovkou.

Základem konceptu Porsche 911 Speedster je karoserie z Porsche 911 Carrera 4 Cabrio, ale přední i zadní kapota a blatníky jsou vyrobeny z uhlíkových vláken. Všimněte si víčka nádrže na kapotě nebo zajímavých zpětných zrcátek. To vše jsou ale detaily, které by asi v sériové výrobě neměly kvůli bezpečnostním normám šanci. Stejně jako třeba rychloupínání kapoty.

Doporučujeme Test Porsche 911 Carrera 4 GTS: Obehraná písnička

Přesto vozu nechybí bezpečnostní systém, který vystřelí ochranné oblouky, pokud by se pouze dvoumístné auto mělo převrátit. Ty jsou umístěny pod karbonovým zadním aerodynamickým krytem střechy. A když jsme u střechy, tou je opět jen tenké plátno, které se nasazuje pomocí patentek. Neslouží k jízdě, ale jen k ochraně interiéru zaparkovaného auta.

O pohon konceptu se stará atmosférický šestiválec z Porsche 911 GT3, který je vyladěn na více než 500 koní a točí přes 9000 min-1. Převodovka je samozřejmě manuální šestistupňová a v interiéru nenajdete nic, co člověk nepotřebuje. Není tu tedy rádio (o akustiku se stará právě motor s novým výfukem), navigace ani klimatizace.

Další podrobnosti o Porsche Porsche 911 Speedster si můžete přečíst v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Koncept Porsche 911 Speedster připomíná 70 let značky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: