Koncept Infiniti Prototype 9 se vrací do 30. let. Ale…

  • Infiniti představilo koncept závodního vozu z předválečného období

  • Infiniti Prototype 9 jako by zamrzlo v čase ve třicátých letech

  • Vůz bohužel pohání pouze elektromotor z Nissanu Leaf

Když se řekne „předválečné závodní auto“, většině lidí se vybaví legendární doutníková monstra s uzoučkými vyplétanými koly od Audi, Mercedesu či třeba Alfy Romeo. Přesně takový koncept teď připravilo Infiniti pro soutěž elegance v Pebble Beach. Vůz se jmenuje Infiniti Prototype 9 a pochopitelně je to jen designové cvičení.

Značka patřící pod Nissan zkrátka naroubovala svou korporátní masku chladiče na zajímavé retro tvary sporťáku, který jako by zamrzl v čase.

Doporučujeme: Galerie: 13 automobilových propadáků, které trh nepřijal

Menší (nebo vlastně dost možná velké) zklamání se odehrává pod kapotou. Nečekejte kompresorem přeplňovaný šestnáctiválec nebo aspoň řadový osmiválec, který by podobnému stroji jistě slušel. O pohon konceptu se stará elektromotor. Navíc má výkon pouze 110 kW (150 k) a točivý moment 320 Nm.

Ano, jedná se o motor z nového Nissanu Leaf, který čerpá energii z 30kWh akumulátoru. Aspoň že pohání zadní devatenáctipalcová vyplétaná kola. Na 100 km/h akceleruje tohle Infiniti za 5,5 sekundy a rozjede se na 170 km/h. Hmotnost stroje s kovovým prostorovým rámem a plechovou karoserií činí jen 890 kg.

Koncept Infiniti Prototype 9 se vrací do 30. let. Ale…
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: