Nové Audi RS 5 posílilo na 510 koní. ABT navíc chystá ještě ostřejší provedení

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Hans-Jürgen Abt se podíval také na nové Audi RS 5 

  • Výsledkem je výkon zvýšený na 510 koní 

  • Společnost ABT ale připravuje ještě silnější variantu 

Je to naprostá klasika. Audi ukáže nový model, ABT o něco později přijde s nějakým vylepšením určeným právě pro dříve představenou novinku. Stejně tak tomu je i v případě Audi RS 5 nové generace, které teprve nedávno dorazilo do prodeje. Jestli vám tedy přijde sériové provedení pomalé, společnost ABT ochotně pomůže.

Doporučujeme: Test na pondělí — Audi RS 5 Coupé vs. Mercedes-AMG C 63 S Coupé

Sériový dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 2,9 litru disponuje parametry 331 kW (450 koní) a 600 Nm, což stačí k pokoření akcelerace z nuly na 100 km/h za příjemných 3,9 s. Lidé od ABT ale připravili úpravu softwaru řídicí jednotky. Díky této relativně jednoduché změně rázem nová RS 5 posílí na 375 kW (510 k) a točivý moment naroste na 680 Nm. O kolik se změní akcelerace, to tisková zpráva neříká. Pomalí samozřejmě nebudete.

Za zvýšení výkonu si ABT naúčtuje přibližně 4600 eur, pokud chcete dále utrácet, můžete si pořídit třeba nějaké jiné disky. Žádnou radikálnější úpravu pro RS 5 zatím ABT v nabídce nemá, nicméně v aktuální tiskové zprávě upozorňuje na chystaný ještě ostřejší tuning. Ten se už připravuje, půjde ale o limitovanou sérii.

Doporučujeme: Audi SQ7 se díky Abt dostalo s výkonem přes 500 koní. Dynamika vás ohromí

Co se schopností společnosti ABT týká, můžeme pro představu připomenout například model ABT Audi RS 6 Avant ve výroční edici 120th Anniversary z minulého roku. Tehdy tento úpravce k oslavě svých 120. narozeni vyladil motor německého expresního kombi na dost hrozivých 534 kW (735 k), vrchol točivého momentu dosahoval hodnoty 920 Nm. Tak třeba se něčeho podobného dočkáme také u aktuální RS 5.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?