Kia Stonic je nové kompaktní SUV. Prodávat se začne už na podzim

  • Kia Stonic dorazí na trh na podzim

  • Je to kompaktní SUV segmentu B

  • Hlavním soupeřem bude třeba Nissan Juke

Kia Stonic zamíří na trh jako kompaktní SUV vyvinuté v Evropě a pro Evropu. Podle automobilky přináší tento model do svého segmentu něco svěžího a nového. Především má nabídnout nadprůměrné jízdní vlastnosti díky nízko položenému těžišti. Stonic má hrát roli jakési miniaturní X6, má to být vlastně sportovní malé SUV.

První oficiální skici naznačují, jak bude Kia Stonic vypadat. Prohlédnout si můžeme i návrh interiéru. Ten je „německy“ strohý, ale pokud můžeme soudit podle aktuálních produktů značky Kia, funguje to. Uprostřed palubní desky se nachází rozměrný dotykový displej a nebudou chybět rozsáhlé možnosti konektivity.

Doporučujeme: Srovnávací test Kia Niro vs. Toyota C-HR: Když je žák lepší než učitel

Kia Stonic má být také model s doposud největšími možnostmi individualizace. Zatím žádná Kia nenabídla tolik barevných kombinací. Pokud jde o techniku, žádné překvapení se konat nebude. Korejská automobilka použije prakticky totožný technický základ, jaký dostane třeba kompaktní SUV Hyundai Kona.

Pod kapotou se objeví motory, které známe z nové generace hatchbacku Rio. Vedle čtrnáctistovky a motoru 1,25 l v základních verzích se počítá i s přeplňovaným litrovým tříválcem a také stále ještě s malým dieselem 1.4 CRDI. Převodovky budou manuální, ale Kia nabídne za příplatek i automat.

Otevřít tiskovou zprávu

Kia Stonic je nové kompaktní SUV. Prodávat se začne už na podzim
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (67.84%) 51 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. …Vedle čtrnáctistovky a motoru 1,25 l v základních verzích se počítá i s přeplňovaným litrovým tříválcem a také stále ještě s malým dieselem 1.4 CRDI. …

    vic nepotrebuju vedet

    • Přesně tak a ještě nám marketing vyplachuje hlavy a nazývají to “sportovní” FAKT NECHÁPU co je na SUV sportovního a s touto motorizací už dvojnásob. Už je to jako když Škodovka udělala auto s černou střechou a už bylo “sportovní”.. Za chvíli bude v drogeriích sportovní kartáček na zuby a to už bude snad vrcholem

PŘIDAT KOMENTÁŘ: