Kia odhalila model Niro druhé generace, ale nic o něm neřekla. Novinka zaujme hlavně svým vzhledem

  • Kia oficiálně ukázala model Niro nové generace 

  • Na podrobnosti si musíme zatím ještě počkat. Hlavní roli hraje design, který je hodně netradiční 

  • Nové Niro se začne prodávat příští rok. V nabídce bude hybrid, plug-in hybrid a čistě elektrická verze 

Kia Niro druhé generace má po premiéře. Automobilka zveřejnila první oficiální fotografie, které ale bohužel nedoprovází žádné bližší technické podrobnosti. Na úvod evidentně hraje hlavní roli design. Vzhled nového Nira navazuje na Sportage, respektive na koncept HabaNiro z roku 2019, a opět je velmi netradiční. Přesvědčit se o tom můžete v přiložené galerii.

Zcela nově vyvinutý automobil si bere svým designem inspiraci v přírodě. Alespoň tak to říká oficiální tisková zpráva. Pečlivě volené byly také barvy, materiály a povrchové úpravy nového Nira. V souladu s dnešními trendy Kia dbala také na minimální dopad na životní prostředí. Stropnice je proto vyrobena z recyklovaného materiálu a v sedadlech byste měli najít materiál obsahující eukalyptové listy. Pro výplně dveří se bude používat vodou ředitelná barva neobsahující izomery benzenu, toluenu a xylenu.

Elektrická Kia EV6 sází nejen na radikální design. Pojede až 260 km/h

O použité technice zatím automobilka mlčí. Jisté je pouze to, že Kia Niro nové generace přijde na trh opět jako hybrid, plug-in hybrid a také jako elektromobil. Novinkou má být jízdní režim „Greenzone Drive Mode“, který automaticky přepne hybridní verze do čistě elektrického režimu jízdy, pokud vůz vjede do nízkoemisních zón, jako jsou například rezidenční oblasti.

Světovou výstavní premiéru si nová Kia Niro odbude na Seoul Mobility Show. Do prodeje se vůz dostane v průběhu příštího roku.

Kia odhalila model Niro druhé generace, ale nic o něm neřekla. Novinka zaujme hlavně svým vzhledem
Ohodnoťte tento článek!
2.5 (50%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: