Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz

  • Když si to zaplatíte, McLaren jakkoliv upraví jakýkoliv svůj model dle vašeho přání

  • Důkazem budiž fialový McLaren 720 S 

  • Tento barevný odstín už žádný jiný McLaren nedostane 

  • V Pebble Beach se ukázal také Rolls-Royce Dawn s velmi podobnou barvou karoserie. Majitel obou aut je stejný 

Pokud patříte mezi zákazníky, kteří nemusí řešit, co kolik stojí, váš svět může být doslova růžový. Popřípadě fialový. Dobrým příkladem je jistý Michael Fux, díky kterému se na víkendové přehlídce automobilů v Pebble Beach ukázaly hned dva unikátní exponáty.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily

Michale Fux je podnikatel a filantrop. Na nedostatek financí si rozhodně stěžovat nemůže. Kromě jiného si už dříve pořídil hned několik modelů značky Rolls-Royce. Letos se rozhodl, že si koupí další. Opět bylo potřeba něco originálního, takže lidé z britské automobilky vytvořili fialovou barvu s označením Fux Fuxia, kterou následně dostal model Dawn.

Aby toho nebylo málo, Michael Fux usoudil, že by se mu ve stejném barevném provedení líbil i McLaren 720 S. Přesně pro takové zákazníky existuje u McLarenu divize Special Operations. Ta vzala odstín připravený automobilkou Rolls-Royce, analyzovala a vytvořila znovu. Výsledek si můžete prohlédnout v galerii.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — McLaren 720S stojí skoro sedm milionů

Stejně jako Rolls-Royce i McLaren 720 S stvořený podle představ pana Fuxe dostal bílý interiér s fialovými detaily. Koberečky jsou vyrobeny z bílé Alcantary. Zde asi opravdu bude na místě se do auta přezouvat. Samozřejmostí je i fakt, že tato fialová zůstane u McLarenu vyhrazena pouze tomuto zákazníkovi. Nikdo jiný ji bez jeho souhlasu použít nesmí.

Kolik takové služby stojí, to automobilky nezveřejňují. Jak známo, pokud vás zajímá cena, nejste cílovou skupinou. Jen na okraj, v případě Rolls-Royce šlo o již sedmý odstín vytvořený panu Fuxovi na míru. A víte proč? Protože si nedokázal vybrat z palety standardních barev čítající „pouhých“ 44 tisíc odstínů.

 

Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: