Jmenuje se Harrier, ale se stíhačkou si tuhle Toyotu určitě nespletete

  • První dvě generace modelu Harrier jsou u nás známé jako Lexus RX

  • Hybridní provedení bude k mání s pohonem přední nápravy i všech kol

  • Na domácím trhu se Toyota Harrier začne prodávat v červnu 2020

Po úniku snímků čtvrté generace Toyoty Harrier zveřejnila Toyota zbytek oficiálních fotografií. Jméno Toyota Harrier nezní uším Evropana příliš povědomě. Obrázky nicméně prozradí křivky shodné s Lexusem RX, na jehož základech stály první dvě generace tohoto ryze japonského modelu.

Nová, v pořadí již čtvrtá generace vychází stejně jako předchozí z modelu RAV4, což znamená, že nový Harrier je postaven na platformě TNGA (GA-K pro středně velké sedany, dodávky a SUV). To znamená, že podvozek má v předu klasické McPhersony a vzadu trojúhelníková ramena.

Interiéru dominuje 12,3palcový displej.
První dvě generace Harrieru se v Evropě prodávaly jako Lexus

Nová platforma výrobci umožnila nasadit nejnovější „hardware“ v podobě dvoulitového motoru Dynamic Force a převodovky Direct Shift-CVT. Zážehový čtyřválec dosahuje výkonu 126 kW (171 k) a točivého momentu 207 Nm. Zákazníci mohou vybírat ze dvou typů pohonu – předních a všech kol.

Dva druhy pohonu jsou vyhrazeny rovněž hybridní variantě s 2,5litrovým zážehovým čtyřválcem, který doplňuje elektromotor. V případě pohonu předních kol disponuje hybridní verze výkonem 160 kW (218 k). Jedná se o stejný pohon jako v aktuální Toyotě Camry, která se po mnohaleté přestávce opět prodává i u nás. Čtyřkolka se slabším 40kW elektromotorem na zadní nápravě dosahuje 163 kW (222 k).

Honda CR-V Hybrid vs. Toyota RAV4 Hybrid: Diesel? Nevedeme!

Nová generace ve srovnání s předchozí lehce narostla ve všech směrech, a to v řádu několika centimetrů. Na domácím trhu se začne prodávat v červnu 2020.

Jmenuje se Harrier, ale se stíhačkou si tuhle Toyotu určitě nespletete
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: