Jeep vzkřísil slavný Wagoneer. Má sedm displejů a utáhne čtyři tuny

  • Americká automobilka Jeep představila koncept gigantického SUV Grand Wagoneer

  • Model, který se poprvé vyráběl v šedesátých letech, nabídne luxusní interiér

  • V kabině obra je celkem sedm obrazovek, v plánu je plug-in hybridní pohon

Jeep Wagoneer si Američané spojují s luxusem už dlouhou dobu. Automobilka jej vyráběla od začátku šedesátých let minulého století. Šlo o největší model, který byl schopný v terénu, ale přitom nabízel pohodlí a prestiž. Třeba i díky dnes už bizarnímu dřevěnému obložení karoserie. Jeep Wagoneer byl jednoduše řečeno americkou obdobou Range Roveru. A nyní je zřejmé, že i znovu bude.

Jeep totiž představil koncept velkého SUV, které se už ale od budoucí sériové podoby Wagoneeru příliš lišit nebude. Auto by mohlo vyrazit na silnice už příští rok s velmi výrazným designem. Pozornost chce poutat třeba klasickou maskou Jeepu se sedmi otvory, jež ale bude doplněna o linku z diod. Ty svítí i na obřím nárazníku, který navíc zdobí dvě kovaná oka pro případ tažení. Zádi dominuje podsvětlený nápis Grand Wagoneer, aby bylo i v noci jasno, s jakým vozem máte tu čest.

Jeepy Wrangler a Gladiator přijíždějí ve dvou protikladných verzích: drsnější a komfortnější

Ještě impozantnější je ale kabina Wagoneeru. Té dominuje masivní palubní deska, na které najdete hned čtyři displeje. Základem je obrazovka před řidičem zobrazující základní provozní údaje, uprostřed pak najdete displej zábavního systému, pod kterým je další pro ovládání klimatizace a komfortních funkcí. Spolujezdec má pak sám pro sebe k dispozici displej, na němž si může pouštět vlastní média. Systém mu umožní i přehrávat film, před řidičem bude skrytý.

Na své si ale přijdou i cestující na zadních sedadlech. Každé místo má k dispozici vlastní obrazovku pro přehrávání médií, uprostřed mezi sedadly je pak další displej. Jeho funkci zatím Jeep nespecifikoval, ale dá se odhadnout, že bude sloužit k nastavení sedadel, klimatizace a dalších provozních detailů pro zadní pasažéry.

Displej najdete před řidičem, dvakrát uprostřed i před spolujezdcem
Nápis Grand Wagoneer na zádi je podsvětlený. To jen aby bylo jasno

Nový Jeep Wagoneer bude zřejmě sdílet platformu s oblíbeným pick-upem RAM 1500. Proto se dá předpokládat, že se pod jeho kapotou objeví nejen základní benzinový šestiválec, ale i plug-in hybridní soustrojí s 5,7 litru velký V8, který bude mít výkon okolo 450 koní a 700 Nm točivého momentu. Automobilka slibuje, že auto utáhne pořádný přívěs, ve hře je hmotnost až čtyři tuny.

Novinka se stane v USA konkurentem oblíbených obřích SUV. Do cesty se jí postaví třeba Chevrolet Tahoe, GMC Yukon, Ford Expedition nebo Lincoln Navigator. Je otázkou, zda se takový vůz dostane i na evropský trh, zatím se to zdá být nepravděpodobné. Pro nadšené zájemce ale bude určitě k dispozici přes šedý dovoz.

Jeep vzkřísil slavný Wagoneer. Má sedm displejů a utáhne čtyři tuny
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.56%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: