Jeep Renegade má po faceliftu. Dostal modernější vzhled a litrový tříválec

  • Hranatější provedení Fiatu 500X se dočkalo modernizace 

  • Pro modelový rok 2019 dostal malý Jeep několik vizuálních změn a hlavně nové motory 

  • Také Jeep Renegade si brzy budete moci pořídit s litrovým tříválcem 

Malých tříválcových motorů je na trhu v dnešní době už tolik, že se z nich stala naprosto běžná pohonná jednotka. Ale stále přicházejí další. Jeep v rámci modernizace modelu Renegade přidal do nabídky hned dva nové motory. A v případě toho menšího se bavíme právě o litrovém tříválci.

Doporučujeme: Další ostuda pro Jeep. SUV Renegade se při brzdění staví na přední kola

Jeep ve své stručné tiskové zprávě píše, že nové motory zlepší jak dynamiku, tak spotřebu. Litrový tříválec nabídne výkon 88 kW (120 k). Druhý nový motor, čtyřválcová třináctistovka, dorazí ve variantách naladěných na 110 kW (150 k) a 132 kW (180 k). Samozřejmě se jedná o přeplňované motory. Tříválec je náhradou atmosférické šestnáctistovky eTorq, třináctistovka přichází na místo motoru 1.4 MultiAir.

Více toho automobilka o nové technice neprozradila. Pouze slíbila, že podrobnosti zveřejní ve druhé polovině června. Mezi ostatní novinky aktuálního faceliftu patří upravená maska chladiče, nová světla, blinkry ve zpětných zrcátkách a změnily se také koncové svítilny. Výsledkem je vzhled, který má blíže nové generaci modelu Wrangler.

Doporučujeme: Jeep Compass přijíždí na český trh. Má se Karoq čeho bát?

Jeep Renegade dorazil do kategorie malých SUV (B-SUV) v roce 2014. Na našem trhu se ale zatím příliš nechytil. Od začátku letošního roku do konce května se našlo pouze 65 zájemců, což řadí tento model v daném segmentu na předposlední místo. Pro představu, prodejně nejúspěšnější Peugeot 2008 si za stejné období pořídilo 1300 zákazníků.

Jeep Renegade má po faceliftu. Dostal modernější vzhled a litrový tříválec
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (57.78%) 9 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Litrový tříválec? Tak to si strčte u Fiatu do (_!_), kdo si myslíte, že si to u značky jako je Jeep koupí?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: