Jaká je budoucnost automobilky Opel? Elektromobily na základech Citroënů a Peugeotů

  • Opel představil vizi svojí budoucnosti v koncernu PSA

  • Každý rok se dočkáme nějaké důležité novinky

  • V roce 2020 budou čtyři modelové řady zahrnovat elektrifikovaný model

Automobilka Opel poodhalila své plány pro nadcházející roky, které se ponesou ve znamení čím dál hlubší integrace do koncernu PSA. Hotovo má být nejpozději v roce 2024, kdy už všechny modely značky budou využívat platformu PSA. A samozřejmě se myslí i na elektrický pohon. Ten má hrát důležitou roli, protože Opel se chce stát evropským lídrem v oblasti snižování emisí CO2.

Základem nové strategie je ovšem zvyšování efektivity výroby a snižování nákladů, respektive snaha dostat Opel do zisku. Kromě jiného se proto bude postupně redukovat počet platforem. Těch využívá automobilka v současnosti devět, do roku 2024 to budou pouze dvě. Stejně tak klesne počet motorů, když dnes Opel využívá deset řad, do sedmi let se tento počet sníží na čtyři. Vývoj všech novinek bude ovšem probíhat v Rüsselsheimu.

Doporučujeme: Snížení emisí, nebo hodně elektromobilů. Nástup elektrických aut je téměř zpečetěn

Pokud jde o nové modely, zákazníci se mají na co těšit. Příští rok dorazí nové Combo a na rok 2019 je naplánován příchod další generace modelu Corsa. I poté chce Opel představovat každý rok minimálně jednu novinku. Pokud budeme počítat také různé karosářské verze, do roku 2020 přijde hned devět nových automobilů.

Samostatnou kapitolou je elektrický pohon. Do roku 2020 bude mít Opel ve čtyřech modelových řadách nějaký elektrifikovaný vůz. Tisková zpráva konkrétně zmiňuje Grandland X PHEV a elektromobil odvozený od příští generace Corsy. V roce 2024 už bude nějakým způsobem elektrifikovaný vůz ve všech nabízených modelových řadách značky.

Součástí strategie Opelu je zároveň rozšíření působení o dalších dvacet nových trhů a velké změny se mají týkat také lehkých užitkových vozů.

Jaká je budoucnost automobilky Opel? Elektromobily na základech Citroënů a Peugeotů
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68.89%) 9 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: