Jak zhodnotit své úspory v roce 2022? Máme pět nevšedních ojetin, které vykazují zajímavý růst své ceny

  • Také automobily mohou sloužit jako prostředek zhodnocení peněz. Nemusí se přitom nutně jednat o drahé veterány 

  • Společnost Carvago vybrala ze své databáze pět nevšedních ojetin, které vykazují za poslední roky zajímavý růst ceny 

  • Mezi pěticí zvolených automobilů se objevují zvučná jména typu Ferrari a Porsche, došlo ale také na Suzuki 

Možná si zase dáte do nadcházejícího roku nějaké to předsevzetí. Možná to tentokrát nebude hubnutí nebo omezené kouření, ale třeba zhodnocení vlastních úspor, než je „požere“ rychle rostoucí inflace. Nebo vás možná o silvestrovské noci něco osvítí a rozhodnete se, že byste chtěli koupit nějakou zajímavou a celkem mladou ojetinu, na které neproděláte. Ať už jsou vaše pohnutky jakékoliv, máme pro vás pět tipů na zajímavé vozy vykazující v posledních letech růst ceny.

Údaje u vybraných automobilů vychází ze statistik společnosti Carvago zaměřené na internetový prodej ojetých vozů. Ve své databázi má více než 700 tisíc automobilů starých maximálně deset let s nájezdem maximálně 160 tisíc kilometrů. Vybranou pětici najdete v přiložené komentované galerii.

Mezi zvučnými jmény se objevuje také Suzuki Jimny aktuální generace. Pro někoho možná překvapivá volba, pokud jste si ale tento model chtěli koupit, pak patrně dobře víte, co enormní zájem v kombinaci s nedostatkem vozů způsobil s cenou nového Jimny.

Mimochodem, na současném trhu s ojetinami panuje nedostatek automobilů a to tlačí jejich ceny vzhůru. Možná tak nakonec nebude nutné pro zhodnocení svých peněz pořizovat hned Ferrari 458 Speciale Aperta, ale postačí nějaká pěkně udržovaná Octavia se starým dobrým a velmi úsporným „tédéíčkem“.

Jak zhodnotit své úspory v roce 2022? Máme pět nevšedních ojetin, které vykazují zajímavý růst své ceny
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: