Jaguary XE a XF dostaly novou výbavu 300 Sport a filtr pevných částic pro benzinové motory

  • S příchodem modelového roku 2019 nabídne Jaguar několik drobných novinek pro modely XE a XF

  • Tou nejvýraznější je výbava 300 Sport 

  • Všechny benzinové jednotky zároveň dostanou filtr pevných částic 

Jaguar představil modely XE a XF pro modelový rok 2019. Žádné vyloženě zásadní novinky nečekejte, pár drobných úprav ale proběhlo. Týkají se jak nabízených motorů, tak dostupných výbav.

Zřejmě nejvýraznější novinkou je příchod speciální edice 300 Sport. Tu poznáte podle šedých detailů na karoserii (krytů zpětných zrcátek, šedého rámečku masky chladiče, šedého spoileru atd.), šedých disků dostupných ve velikostech 19 a 20 palců nebo podle brzdových třmenů s podpisem 300 Sport.

Doporučujeme: Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h

Zájemci si mohou vybrat v případě XF ze tří barev karoserie (bílá, stříbrná a černá), XE lze pořídit také s jasně červeným lakem. V interiéru najdete kromě dalších nápisů 300 Sport (například na hlavových opěrkách nebo na volantu)  černou kůži kombinovanou kontrastními žlutými stehy, speciální kryty prahů a bohatou výbavu. Kromě jiného zahrnuje multimediální systém s desetipalcovým dotykovým displejem.

Výbava 300 Sport určená pro Jaguar XE 2019 je dostupná výhradně s nejsilnější variantou čtyřválcového benzinového dvoulitru, která logicky nabízí výkon 221 kW (300 k). Pokud plánujete nákup Jaguaru XF 2019 s touto výbavou, můžete kromě zážehového čtyřválce sáhnout také po šestiválcovém dieselu. I ten disponuje výkonem 221 kW (300 k).

Stejně jako jsme toho byli svědkem u jiných automobilek (včetně například Škody), také Jaguar musel upravit benzinové motory s ohledem na nové předpisy. Všechny zážehové jednotky u modelů XE a XF tak nově dostanou filtr pevných částic.

Jaguary XE a XF dostaly novou výbavu 300 Sport a filtr pevných částic pro benzinové motory
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: