Jaguar XE SV Project 8: Další britská specialita přichází. Upravené XE nabídne 600 koní

  • Po F-Type Project 7 přichází další britská specialita 

  • Jako základ tentokrát posloužil sedan XE 

  • Pod kapotou je pětilitrový osmiválec naladěný na 600 koní

  • Premiéra proběhne v Goodwoodu, celkem vznikne pouze 300 kusů 

Divize SVO automobilky Jaguar Land Rover má kromě jiného na starosti také úpravy stávajících modelů, takže si zákazníci mohou koupit auta typu F-Type SVR nebo Range Rover Sport SVR. Na programu této divize jsou ale ještě radikálnější přestavby. Výsledkem je limitovaná edice tak, jako jsme to poprvé viděli u F-Type Project 7. Teď se chystá druhý takový automobil.

Doporučujeme: Jaguar F-Type SVR na Red Bull Ringu: Tři kola s kočkou

Ještě minulý rok nám lidé z SVO říkali, že se chtějí soustředit na „běžné“ vrcholné verze typu Range Rover Sport SVR, které nejsou nijak omezeny, a že se s modelem navazujícím na F-Type Project 7 nepočítá. Jenže časy se změnily. Jaguar aktuálně oznámil přípravu modelu XE SV Project 8. Ano, koncepce je shodná s dřívějším F-Type. Opět půjde o extrémní stroj a opět bude série omezena. Dohromady vznikne pouze 300 exemplářů.

Jaguar zatím technické detaily tají. Kompletní odhalení je naplánované na 28. června, o dva dny později se pak XE SV Project 8 představí v akci na festivalu rychlosti v Goodwoodu. Automobilka zatím zveřejnila pouze jedno číslo. Maximální výkon pětilitrového přeplňovaného osmiválce je 441 kW (600 k). Takhle výkonný sériově vyráběný model Jaguar svým zákazníkům ještě nikdy v historii nenabídl.

Doporučujeme: Jaguar ukázal maskované XF Sportbrake na prvních fotkách. Odhalení proběhne 14. června

Stejně jako u F-Type Project 7 se můžeme těšit na přepracovaný podvozek, vylepšenou aerodynamiku a upravený interiér. A cena? Ta bude podle tiskové zprávy „odpovídat tomu, o jako specialitu se jedná“. Levné tohle XE zaručeně nebude. Jen pro představu, F-Type Project 7 stál necelých pět milionů korun.

Otevřít tiskovou zprávu

Jaguar XE SV Project 8: Další britská specialita přichází. Upravené XE nabídne 600 koní
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: