Jaguar Land Rover zahájil stavbu slovenské továrny. Hotová bude do dvou let

  • Britská automobilka Jaguar Land Rover oficiálně zahájila stavbu nové továrny na Slovensku

  • Nová továrna bude ležet v Nitře

  • Rozloha areálu je 300 000 m2 – 164 hokejových hřišť

  • První automobily sjedou z výrobní linky koncem roku 2018

Automobilka Jaguar Land Rover v úterý 13. září oficiálně zahájila stavbu své nové továrny, která bude ležet u města Nitra. Slavnostní ceremoniál proběhl za účasti slovenského premiéra Roberta Fica. Stavba potrvá přibližně dva roky, první nové automobily sjedou z výrobní linky koncem roku 2018.

Slovenská továrna britské automobilky bude mít rozlohu 300 000 m2, přičemž investice do výstavby odhaduje Jaguar Land Rover na jednu miliardu liber. Závod Nitra doplní továrny v Číně, Indii, Brazílii a trojici hlavních výrobních závodů umístěných v Anglii.

Závod v Nitře ročně vyprodukuje na 150 000 automobilů. Jaguar Land Rover se chlubí kromě jiného také speciálním přepravním systém Kuka Pulse, který má být o 30 % rychlejší než klasická řešení. Údajně půjde o vůbec první evropské použití tohoto systému.

Jaguar Land Rover zaměstná v nové továrně 2800 lidí. Podle automobilky je o práci enormní zájem, protože na necelé tři tisíce plánovaných pracovních míst připadá přes čtyřicet tisíc registrovaných zájemců.

Jaké konkrétní modely se budou v Nitře vyrábět, to zatím automobilka tají. Od počátku se ale mluví o tom, že by jedním z prvních měl být Land Rover Defender nové generace.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: