Jaguar F-Type 2018: Facelift přinesl drobné změny, verzi 400 Sport a možnost připojit GoPro

  • Jaguar představil modernizaci modelu F-Type 

  • Zásadní technické novinky se nekonají, měnily se jen drobnosti 

  • Omlazený F-Type dostal nový přední nárazník a lehčí sedadla 

  • Do nabídky přichází také limitovaná edice 400 Sport 

  • Nově je k dispozici aplikace, pomocí které můžete natáčet videa doplněná o základní jízdní data 

  • F-Type 2018 se začne prodávat během prvního čtvrtletí letošního roku 

Jaguar představil facelift modelu F-Type. Žádné zásadní technické novinky nečekejte, aktuální modernizace přinesla pouze upravený vzhled, vylepšený interiér a limitovanou edici pojmenovanou jako 400 Sport. Ta bude v nabídce pouze jeden rok.

Nejviditelnější novinkou Jaguaru F-Type modelového roku 2018 je přepracovaný přední nárazník. Nová jsou také přední diodová světla, menší úpravy se pak dotkly rovněž koncových svítilen. F-Type navíc může mít systém Adaptive Front Lightning, kdy světlomety upravují své nastavení podle aktuální situace, přičemž pracují ve čtyřech režimech.

Doporučujeme: Test Jaguar F-Pace S: Anglický rychlík

Hlavní změnou interiéru jsou nová sedadla. Jejich základní konstrukce je vyrobena z hořčíkových slitin a sedadla jako taková jsou navíc tenčí. Ve výsledku jsou tak lehčí. Jaguar uvádí úsporu 8 kg. K dispozici budou verze Sport a Performance. První jmenované provedení je určeno pro základní F-Type a F-Type R-Dynamic, variantu Performance dostanete k F-Type 400 Sport, R a SVR.

f-type_16
Přepracovaný nárazník se pořád liší podle jednotlivých verzí. Základní provedení (vlevo) má menší otvory pro přívod vzduchu, F-Type R dostal do otvorů ještě lišty (to má zdůraznit šířku vozu) a vrcholné SVR používá nárazník s obřími otvory pro přívod vzduchu. Maska se v rámci faceliftu ale neměnila

Právě R-Dynamic je další z novinek faceliftu. V podstatě jde o paket určený pro zájemce o základní F-Type. Na karoserii pak najdete řadu detailů lakovaných lesklou černou. Řeč je například o rámečcích otvorů pro přívod vzduchu v předním nárazníku, o předním spoileru, difuzoru nebo prahových lištách.

Další podobnou novinkou je varianta 400 Sport. Ta vychází ze silnějšího provedení přeplňovaného šestiválce, které standardně disponuje výkonem 279 kW (380 koní). Jak ale název napovídá, v tomto případě je výkon zvýšený na 294 kW (400 koní) a kromě toho dostanete navíc vylepšené brzdy (a pár dalších drobností). F-Type 400 Sport ale nebude v nabídce příliš dlouho. Jaguar bude tuto verzi prodávat pouze v modelovém roce 2018.

Doporučujeme: Jaguar F-Type SVR na Red Bull Ringu: Tři kola s kočkou

Tím jsme v podstatě výčet největších novinek vyčerpali. Jaguar rovněž zapracoval na multimediálním systému a konektivitě. Nejvíce efektní inovací pak je aplikace ReRun, která byla vyvinuta ve spolupráci se společností GoPro. Díky ní budete moci natáčet akční jízdní videa.

Telefon připojíte přes USB k automobilu a bezdrátově k němu připojíte některou z kamer GoPro. Ta obstará obraz a automobil ho doplní o základní jízdní data typu rychlosti, polohy plynového pedálu, zařazeného převodového stupně, přetížení nebo natočení volantu. Aplikace to pak vše dá dohromady. Výsledek ukazuje video umístěné výše.

Upravený Jaguar F-Type dorazí do prodeje už velmi brzy. První zákazníci si budou moci pořídit vůz modelového roku 2018 v prvním čtvrtletí letošního roku.

Jaguar F-Type 2018: Facelift přinesl drobné změny, verzi 400 Sport a možnost připojit GoPro
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: