I Hyundai chce mít vlastní Range Rover. Jmenuje se Genesis GV80

  • Značka Genesis chystá velké luxusní SUV

  • Range Rover se asi zase tak moc bát nemusí

  • Pod kapotou konceptu jsou vodíkové palivové články

  • Pro sériovou výrobu se počítá i s konvenčním pohonem

V rámci autosalonu v New Yorku představila automobilka Genesis, která plní roli luxusní divize automobilky Hyundai, nový koncept velkého SUV GV80. Je to elektromobil na vodíkové palivové články. Některé automobilky začaly tuto koncepci opouštět jako neperspektivní, nicméně Hyundai se jí drží.

Pokud se ale nebudeme zabývat koncepcí pohonu, představuje koncept Genesis GV80 především vizi chystaného velkého luxusního SUV. Takový model zatím značka Genesis v nabídce nemá. Přitom by mohl tvořit největší prodeje a zisky. Konkurence je jasná, ale na americkém trhu to bude mít Genesis hodně obtížné. Velké SUV tam prodává snad každá značka.

Doporučujeme: Elektrický srovnávací test: Hyundai Ioniq Electric vs. BMW i3 94 Ah vs. Nissan Leaf 30 kWh

Genesis se nijak nezmiňuje o dynamice nebo parametrech pohonu. Hodně pozornosti se ale soustředilo na návrh interiéru konceptu. Zajímavostí je třeba prohnutý centrální širokoúhlý displej s úhlopříčkou 22″, který zobrazuje prakticky všechny funkce. Nechybí ještě tradiční přístrojový štít před řidičem, ovšem to už je také jen multifunkční displej.

Předpokládáme, že do dvou let uvidíme předsériové provedení velkého luxusního SUV Genesis. Časem mají přijít ještě dva menší crossovery od stejné značky. Vozy značky Genesis jsou určeny především pro severoamerický trh, v Evropě se s nimi setkáváme spíše sporadicky.

I Hyundai chce mít vlastní Range Rover. Jmenuje se Genesis GV80
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: