Hyundai Santa Fe se znovu předvádí jako drsný off-road. Tentokrát míří do pouště

  • Hyundai Santa Fe se znovu předvádí v drsné terénní úpravě 

  • Po verzi určené na Antarktidu přichází provedení pro pouště 

  • Vůz je jedním z řady speciálů pro SEMA Show 2017

Hyundai Santa Fe je čistokrevné silniční SUV, které nemá prakticky žádné terénní ambice. Občas se ale objeví někdo, kdo to chce změnit. Třeba jako když tento model vyrazil s řádně vylepšeným podvozkem na Antarktidu. Aktuálně byla představena další podobná úprava. Místo Antarktidy ovšem míří do pouště.

Celé jméno novinky je Rockstar Energy Moab Concept. Vůz vznikl pro letošní SEMA Show. Změn na autě je vážně dost a i tentokrát to nejvíc „odnesl“ podvozek. Dostal jiné brzdy (šestipístkové vpředu a čtyřpístkové vzadu), nové odpružení, upravené nápravy a především obří terénní pneumatiky Mickey Thompson Baja MTZ. Samozřejmě nechybí ani patřičná ochrana podvozku, jiné nárazníky nebo naviják.

Doporučujeme: Hyundai Santa Fe přejel Antarktidu tam a zpět. Podívejte se na video

Základem přestavby je provedení osazené dvoulitrovým přeplňovaným zážehovým čtyřválcem, které v našich končinách v nabídce pro Hyundai Santa Fe nenajdete. Motor disponuje výkonem 176 kW (240 k). V rámci úpravy bylo vyměněno sání, svody, výfuk a posílené je také chlazení. Jak přesně se všechny novinky projevily na výkonu motoru, to tisková zpráva neříká.

Samozřejmostí jsou ještě další drobnosti typu světelné rampy, střešního nosiče, koženého čalounění interiéru nebo výkonného audiosystému.

Hyundai kromě drsného Santa Fe ukázal na SEMA Show 2017 také třeba sportovní Tucson, důkladně vylepšenou Elantru nebo upravený Ioniq.

Hyundai Santa Fe se znovu předvádí jako drsný off-road. Tentokrát míří do pouště
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: