Hyundai Santa Fe prodělal velkou proměnu. Nabídne luxus a hybridní motory

  • Korejská automobilka představila facelift Hyunda Santa Fe, který ale svým rozsahem připomíná spíš mezigenerační přerod

  • Největší SUV značky totiž dostalo novou platformu, design a motory pod přední kapotu

  • Hyundai chce lákat na prostorný a luxusní interiér, komfort a své robustní tvary

Hyundai Santa Fe prodělal facelift. Je ale tak rozsáhlý, že by ho bylo možné označit spíš za příchod nové generace. Auto totiž vyměnilo platformu, která má podle zástupců značky přinést více hospodárnosti a bezpečnosti. Jde o třetí generaci podvozku, jenž už například v USA využívá model Hyundai Sonata. V Evropě se ale objeví poprvé.

Designové změny na karoserii jsou evolucí těch původních. Hyundai Santa Fe 2021 dostalo výraznější a větší masku chladiče s voštinovým grilem, na jehož stranách se objevily nové světlomety. Ty jsou přetnuté diodami pro denní svícení situovanými na výšku, jež pak opticky navazují na další LED světla nad nimi. Auto tak bude svítit mírně zkoseným písmenem T.

Crash testy opět zpřísní. Euro NCAP chce zkoumat střet s SUV i záchranné systémy

Vůz si bude možné nově vybavit luxusním paketem, který přidá řadu specifických prvků, jež mají zvýšit atraktivitu velkého SUV. Jde o chromové detaily na nárazníku, boční ochranné obložení nebo třeba nová obří kola velikosti 20 palců.

Velkou proměnou prošel také interiér. Klasickou páku automatické převodovky nahradil tlačítkový volič systému shift-by-wire. Celá středová konzole je zvednutá vzhůru a řidič by tak měl mít ovládací prvky lépe k ruce. Vrch palubní desky zdobí 10,25“ displej zábavního systému s navigací, klasické budíky pak vystřídala obrazovka virtuálního kokpitu.

Klasické budíky nahradil barevný displej
Kabinu vozu protíná vysoký středový panel

Pod kapotou nového Hyundai Santa Fe modelového roku 2021 by se měly objevit nové elektrifikované motory. Korejci ale zatím nemluví specificky. Má jít o pohonné jednotky s označením Smartstream, které budou klasické i plug-in hybridy. Více informací se dozvíme s tím, jak se bude blížit uvedení vozu na trh. To je naplánované na září letošního roku.

Hyundai Santa Fe prodělal velkou proměnu. Nabídne luxus a hybridní motory
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (78.57%) 14 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Santa Fe je největší SUV Hyundai na našem trhu. Na tom severoamerickém prodává ještě větší Palisade.

    A rovnou vám prozradím, že ekvivalentní Kia je Telluride.

  2. Palisade už tu někdo prodává na Tipcarsu.. ale pochybuju o záruce 5let a neomezené km. Je to vlastně dovoz.. Ale nedivil bych se kdyby jakoby omylem poslali jedno palisade do Evropy po moři místo Santa Fe

PŘIDAT KOMENTÁŘ: