Hyundai opouští designér, který navrhl i první Škodu Octavia a Fabia

  • Šéfdesignér Hyundai Luc Donckerwolke rezignoval s okamžitou platností na svůj post

  • V korejské automobilce navrhl například crossover Kona nebo vozy luxusní značky Genesis

  • Muž, který v roce 1990 začínal v Peugeotu, nakreslil i dva modely pro Mladou Boleslav

Korejská automobilka Hyundai přišla o svého šéfdesignéra. Pětapadesátiletý Belgičan Luc Donckerwolke rezignoval na svůj post. Odchod je platný okamžitě. Podle zpráv z firmy ho k tomu vedly osobní důvody. U Hyundai strávil čtyři a půl roku.

Donckerwolke stojí za celou řadou zajímavých aut. Navrhl například Hyundai Kona nebo Palisade, který se v Česku neprodává. Pro korejskou automobilku ale připravil i kompletní designový směr její luxusní značky Genesis. Stvořil pak modely G80, G90 a GV80.

Designér Chris Bangle změnil tvář BMW. Dnes jezdí v X6 i Dacii Duster

Vedení Hyundai se rozhodlo, že za odcházejícího šéfa designu zatím náhradu hledat nebude. Design Hyundai a značky Genesis povede dosavadní vedoucí Sang Yup Lee, Kiu zase Karim Habib, který k ní nastoupil teprve před rokem. Oběma mužům Donckerwolke šéfoval, teď budou pracovat samostatně.

S většinou aktuálních modelů vzešlých z Donckerwolkeho pera se Čech obvykle nepotká, Belgičan ale stál i za designem první Škody Octavia a Fabia. Navrhl je, když pracoval v devadesátých letech pro Volkswagen. Stojí tak i za modely jiných značek koncernu, ať už je to Audi A4 Avant, Audi R8, ale i Lamborghini Diablo VT, Murciélago nebo Gallardo. Nakreslil také Seat Ibiza čtvrté generace.

Hyundai opouští designér, který navrhl i první Škodu Octavia a Fabia
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: