Hyundai Kona se ještě ani nezačal vyrábět a už má problémy s výrobou

  • Hyundai se potýká s problémy týkajícími se výroby nového modelu Kona 

  • V továrně v Ulsanu panují neshody mezi odbory a vedením automobilky 

  • V konečném důsledku by tyto problémy mohly znamenat odložení výroby

Hyundai brzy odhalí crossover Kona. Očekávání kolem tohoto modelu jsou velká, protože jde o malé SUV – a ta se aktuálně těší opravdu vysoké poptávce. Korejská novinka se zatím ještě nevyrábí, ale už se potýká s problémy týkajícími se právě produkce. Neshody mezi odbory a vedením automobilky by v konečném důsledku mohly znamenat odložení startu výroby.

Doporučujeme: Hyundai už vyrábí novou i30 kombi. Připomeňte si tento model v galerii

Podle The Korea Herald automobilka připravuje s odbory výrobního závodu Ulsan 1 dohodu o počtu pracovníků, kteří se budou na výrobě podílet, a pracovních hodinách. Ta ale zatím nespěje ke zdárnému konci. Neshody vyvolalo rozhodnutí vyrábět nárazníky mimo závod. Hyundai tak chtěl zvýšit efektivitu výroby, ale narazil na odpor pracovníků, kteří by přišli o práci. Nicméně Hyundai stále tvrdí, že původní termín zahájení výroby bude dodržen.

Nový Hyundai Kona se světu představí přibližně za měsíc. Podle dřívějších informací z oficiálních zdrojů se má tento crossover začít v Evropě prodávat letos na podzim. Vzhled vozu už byl prozrazen díky neoficiálním fotografiím a stejně tak se ukázalo, že Hyundai nevybral název pro svou novinku úplně šťastně.

kon

Hyundai Kona se ještě ani nezačal vyrábět a už má problémy s výrobou
Ohodnoťte tento článek!
3 (59.09%) 22 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: