Hyundai i30 N přichází v limitované edici Thierry Neuville. Čeští zájemci mají smůlu

  • Hyundai i30 N se představil v limitované edici Thierry Neuville 

  • Základem je silnější verze Performance 

  • Změny jsou pouze kosmetické 

  • Celkem vznikne 35 exemplářů, k dispozici jich ale bude jen 34, protože vůz s číslem 1/35 dostane právě Thierry Neuville 

Hyundai i30 N je první ostrý model divize N. Značka ho postupně uvádí na jednotlivé trhy. Není neobvyklé, že v zájmu podpory nového modelu připravují automobilky speciální varianty typu „First Edition“ a to je i případ i korejského ostrého hatchbacku. Edice Thierry Neuville je pojmenovaná po úspěšném jezdci továrního týmu WRC.

Nebudeme vás napínat, na českém trhu tohle provedení k dispozici není a nebude. Jedná se totiž o akci importéra, který se stará o dovoz modelů značky Hyundai do Belgie a Lucemburska. Protože je zmíněný jezdec Belgičan, takové spojení se vyloženě nabízelo. Celkem Hyundai vyrobí v této edici 35 exemplářů, k zákazníkům se jich ale dostane pouze 34. Ten první s číslem 1/35 totiž bude používat Thierry Neuville.

Doporučujeme: Hyundai i30 N — Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna

Změny nejsou nijak radikální. Základem edice je silnější varianta Performance s motorem naladěným na 202 kW (275 k), se samosvorem vpředu a s výkonnějšími brzdami. Navíc zákazníci dostanou „rychlý pruh“ táhnoucí se přes celou karoserii, sem tam se objevují na autě plakety s logem TN, stejné logo najdeme také uvnitř (například je vyšité na koberečkách) a součástí je rovněž klíčenka s číslem vozu. Pruh na karoserii lze na přání vynechat.

Belgický importér nepožaduje žádný příplatek, vůz jednoduše dostane prvních 34 zájemců o i30 N Performance. Jako bonus je pro všechny majitele edice Thierry Neuville připraveno na jaro příštího roku ještě celodenní ježdění na okruhu Zolder.

Hyundai i30 N přichází v limitované edici Thierry Neuville. Čeští zájemci mají smůlu
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: