Hyundai i20 dostal facelift, dvouspojkový automat a verzi Active

  • Facelift Hyundai i20 pro rok 2018 přinesl nový automat a benzinový tříválec s filtrem pevných částic

  • Hyundai i20 2018 má také nové asistenční systémy a infotainment

  • V nabídce nebude chybět oplastovaná přizvednutá verze Active

Drobný facelift kompaktního modelu Hyundai i20 pro rok 2018 se dotkl nejen detailů karoserie a interiéru, ale také motorů. Nadále zůstává pod kapotou atmosférická dvanáctistovka, která může mít výkon 55 kW (75 k) nebo 62 kW (84 k). Standardně je spojena s pětistupňovou manuální převodovkou. Diesel se v i20 už neobjeví.

Hyundai i20 Active (1)
V nabídce nebude chybět ani oplastovaná verze Active, ale nějaké terénní vlastnosti od ní nečekejte
Hyundai i20 (1)
Hyundai i20 se zásadně nemění, hlavní novinkou je tříválec s OPF a nový automat

Hyundai i20 modelového roku 2018 ale může mít také nový litrový tříválec s přeplňováním. Nabídne ve dvou verzích výkon 74 kW (100 k) nebo 88 kW (120 k). Ta vrcholná má šestistupňový manuál, slabší jen pětistupňový. K 74kW variantě lze ovšem objednat dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku, která do i20 přichází poprvé. Litrový tříválec s turbem je také poprvé vybaven filtrem pevných částic (OPF), což se atmosférické dvanáctistovky s nepřímým vstřikem netýká.

Doporučujeme: Nošovický Hyundai Tucson má po faceliftu. Dostal novou tvář a upravené motory

Hyundai i20 2018 dostal ještě rozšířenou bezpečnostní výbavu. Nechybí systém pro hlídání jízdního pruhu, který vedle akustického varování umí dokonce sáhnout do řízení a pomoci s korekcí. Samozřejmostí je také systém nouzového brzdění, pokud řidič nereaguje na překážku. Tyto systémy se stávají i v malých autech standardem, protože za ně Euro NCAP uděluje plusové body.

Mezi další novinky modelu Hyundai i20 2018 patří modernizovaný infotainment s rozšířenými funkcemi, systém sledování únavy řidiče a také asistent přepínání dálkových světel, což není v této třídě vozů obvyklý prvek. Hyundai se chlubí i pětiletou tovární zárukou bez omezení nájezdu.

Další podrobnosti o Hyundai i20 2018 naleznete v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Hyundai i20 dostal facelift, dvouspojkový automat a verzi Active
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. umm, na mě dost malé, ale je na první pohled povedená a rozhodně hezčí než koncernovej vysavač fabie, ikdyž nejsem příznivce porovnávání aut, musí se těm korejcům uznat, že se snaží…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: