Hyundai i20 dostal facelift, dvouspojkový automat a verzi Active

  • Facelift Hyundai i20 pro rok 2018 přinesl nový automat a benzinový tříválec s filtrem pevných částic

  • Hyundai i20 2018 má také nové asistenční systémy a infotainment

  • V nabídce nebude chybět oplastovaná přizvednutá verze Active

Drobný facelift kompaktního modelu Hyundai i20 pro rok 2018 se dotkl nejen detailů karoserie a interiéru, ale také motorů. Nadále zůstává pod kapotou atmosférická dvanáctistovka, která může mít výkon 55 kW (75 k) nebo 62 kW (84 k). Standardně je spojena s pětistupňovou manuální převodovkou. Diesel se v i20 už neobjeví.

Hyundai i20 Active (1)
V nabídce nebude chybět ani oplastovaná verze Active, ale nějaké terénní vlastnosti od ní nečekejte
Hyundai i20 (1)
Hyundai i20 se zásadně nemění, hlavní novinkou je tříválec s OPF a nový automat

Hyundai i20 modelového roku 2018 ale může mít také nový litrový tříválec s přeplňováním. Nabídne ve dvou verzích výkon 74 kW (100 k) nebo 88 kW (120 k). Ta vrcholná má šestistupňový manuál, slabší jen pětistupňový. K 74kW variantě lze ovšem objednat dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku, která do i20 přichází poprvé. Litrový tříválec s turbem je také poprvé vybaven filtrem pevných částic (OPF), což se atmosférické dvanáctistovky s nepřímým vstřikem netýká.

Doporučujeme: Nošovický Hyundai Tucson má po faceliftu. Dostal novou tvář a upravené motory

Hyundai i20 2018 dostal ještě rozšířenou bezpečnostní výbavu. Nechybí systém pro hlídání jízdního pruhu, který vedle akustického varování umí dokonce sáhnout do řízení a pomoci s korekcí. Samozřejmostí je také systém nouzového brzdění, pokud řidič nereaguje na překážku. Tyto systémy se stávají i v malých autech standardem, protože za ně Euro NCAP uděluje plusové body.

Mezi další novinky modelu Hyundai i20 2018 patří modernizovaný infotainment s rozšířenými funkcemi, systém sledování únavy řidiče a také asistent přepínání dálkových světel, což není v této třídě vozů obvyklý prvek. Hyundai se chlubí i pětiletou tovární zárukou bez omezení nájezdu.

Další podrobnosti o Hyundai i20 2018 naleznete v tiskové zprávě:

Otevřít tiskovou zprávu

Hyundai i20 dostal facelift, dvouspojkový automat a verzi Active
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. umm, na mě dost malé, ale je na první pohled povedená a rozhodně hezčí než koncernovej vysavač fabie, ikdyž nejsem příznivce porovnávání aut, musí se těm korejcům uznat, že se snaží…

  2. Trošku konkurenční auto vůču fabii, ta i0 je fakt povedená, doufám, že mě stímhle nezačne uhranovat manželka, že to chce 😀 rád bych si pořídil pro sebe Konu 😀

PŘIDAT KOMENTÁŘ: