Hyundai brzy odhalí podobu svých budoucích modelů. Inspirací má být Hyundai Pony (nebo také VW Passat)

  • Kromě modelu i30 N Project C přiveze Hyundai do Frankfurtu nový plně elektrický koncept 

  • Jmenuje se『45』a kromě nových technologií ukáže také nový design nastupujících elektromobilů 

  • Inspirací byl první Hyundai ze 70. let, což byl model Pony. Ironií osudu je fakt, že původní Pony bylo na pohled téměř stejné jako Passat B1

Značka Hyundai už se v kontextu frankfurtského autosalonu přihlásila o slovo před několika dny, když oznámila, že zde ukáže ostrý hatchback i30 N Project C. V dnešní době ale zpravidla platí, že nějaký takovýto vůz by měl být vyvážen něčím ekologickým, což nakonec dokazuje i Hyundai. Kromě nového hot-hatche tak bude na stánku automobilky k vidění rovněž jeden nový koncept. Ano, tušíte správně, bude to elektromobil.

Hyundai chystá ještě ostřejší i30 N, která vznikne pouze v počtu 600 kusů. Dočkáme se nového rekordu na Ringu?

Nová studie nese označení『45』a přestože Hyundai zatím zveřejnil pouze první obrázek, vypadá poměrně zajímavě. Tisková zpráva hovoří o tom, že tato novinka ukáže některé nové technologie, jako třeba pás diod nahrazující klasická koncová světla umožňující nejrůznější animace. Především ale půjde o ukázku směru, jakým se bude ubírat design nastupujících elektrifikovaných aut značky.

Hyundai uvádí, že inspirací byl jeho první model ze sedmdesátých let. U tohoto detailu se na chvilku zastavme. První Hyundai se jmenoval Pony a světu se představil v roce 1975. Autorem designu nebyl nikdo menší než slavný Giorgetto Giugiaro. Ironií osudu je fakt, že studio Italdesign se o něco dříve postaralo rovněž o vzhled Volkswagenu Passat, který tak vypadá prakticky stejně. S trochou nadsázky by se tedy dalo říci, že designovou inspirací pro budoucí modely Hyundai je Passat B1.

Hyundai začal svou existenci výrobou licenčních Fordů. Prvním modelem značky ale bylo Pony představené v roce 1975
Design Hyundai Pony má na svědomí Giorgetto Giugiaro. Studio Italdesign se ale dříve postaralo také o Passat B1 a na výsledku je to hodně vidět

Celý koncept Hyundai『45』si prohlédneme nejpozději 10. září, kdy bude ve Frankfurtu odhalen.

Pro zajímavost, automobilka Hyundai byla založena v roce 1967, takže je pořád relativně mladá. Pony ale nebylo první auto, jaké vyráběla. V roce 1968, kdy byl dokončen závod v Ulsanu, byla spuštěna licenční výroba Fordů Cortina a Taunus. Proto nepřekvapí, že části podvozku Hyundai Pony pochází právě z Fordu Cortina.

Hyundai brzy odhalí podobu svých budoucích modelů. Inspirací má být Hyundai Pony (nebo také VW Passat)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: