O hybridní kupé Polestar 1 je obrovský zájem. Volvo zvažuje navýšení produkce

  • Polestar 1 je prvním sportovním Volvem představeným pod značkou Polestar 

  • Původně se mělo v Číně vyrábět 500 vozů ročně po dobu tří let 

  • Poptávka ovšem násobně překročila nabídku 

  • Volvo teď chce produkci navýšit 

Není to tak dávno, co automobilka Volvo oznámila, že se Polestar osamostatní a začne pod svou značkou nabízet sportovně střižená auta. Na podzim minulého roku byl představen model Polestar 1 coby první takový vůz a zároveň bylo oznámeno, že nevznikne více než pět stovek exemplářů ročně. Počítalo se s výrobou po dobu tří let. Realita nakonec ale zřejmě bude jiná.

Jak píší Automotive News, od loňského října automobilka eviduje na pět tisíc zájemců. Poptávka tak násobně překročila nabídku, což je také důvod, proč Polestar (respektive Volvo, respektive Geely) zvažuje navýšení produkce. Aktuálně se hledají možnosti, jak toho dosáhnout.

Doporučujeme: Poznáte tohle divné auto? Má něco společného s Volvem, Audi, Mercedesem i Geely

Vůz se původně měl vyrábět v čínské továrně v Čcheng-tu. Výroba to bude relativně pomalá a komplikovaná, protože Polestar 1 dostane upravenou platformu SPA a především jeho karoserie bude karbonová. Zda se nakonec opravdu vyrobí více exemplářů, to zatím není jisté, další podrobnosti bychom se ale mohli dozvědět v Ženevě, kde bude tato novinka k vidění.

Polestar 1 je luxusní kupé využívající blíže nespecifikovaný plug-in hybridní pohon s dvojicí elektromotorů na zadní nápravě. Automobilka slibuje výkon 440 kW (600 k) a vrchol točivého momentu 1000 Nm. V čistě elektrickém režimu by měl vůz zvládnout ujet až 150 kilometrů. Součástí výbavy bude také adaptivní podvozek CESi.

Odhadovaná cena je v přepočtu 3,2 až 3,8 milionu korun, objednávky začne Polestar přijímat na jaře.

O hybridní kupé Polestar 1 je obrovský zájem. Volvo zvažuje navýšení produkce
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.93%) 27 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: