Hyundai se inspiroval u Citroënu. Malé SUV Kona dostane světla ve stylu C4 Picasso

  • Hyundai zveřejnil další obrázek připravovaného SUV Kona 

  • Automobilka upozorňuje na nové uspořádání přední části, kdy jsou světla denního svícení nad hlavními světlomety

  • Něco podobného už delší dobu používá automobilka Citroën 

  • Oficiálně se Kona představí v létě 

Hyundai má ambice stát se do roku 2021 nejlepší asijskou automobilkou na evropském trhu. Kvůli tomu dorazí celá řada nových modelů, hlavním pilířem v této snaze ovšem bude malé SUV. Před časem automobilka potvrdila jméno Kona. Dnes naznačila, jak bude vůz vypadat.

Doporučujeme: Hyundai začal odhalovat nové malé SUV. Do Evropy dorazí Kona na podzim

Hyundai Kona dostane podobně jako třeba nová generace i30 takzvanou kaskádovitou masku chladiče. Důležitější je ovšem uspořádání světel, protože to bude zcela jiné. Designéři ve službách korejské značky sáhli po tom, co už pár let nabízí Citroën. Světla budou rozdělená. Diody denního svícení najdeme nad hlavními světlomety. Mimochodem, pamatujete, jakou kritiku sklidila francouzská značka za to samé po odhalení aktuálního C4 Picasso?

Tisková zpráva také slibuje zvýšený posaz, který má přinést lepší výhled z vozu a vyšší komfort. Hyundai počítá rovněž s přítomností pohonu všech kol, což u malých SUV není úplně běžná záležitost. Tím v podstatě výčet informací končí, dále už totiž Hyundai nabízí pouze obvyklé fráze o širokém postoji automobilu a jeho agresivních liniích.

Doporučujeme: Galerie — Hyundai slaví 50 let. První předchůdci nové i30 vás téměř jistě překvapí

Původně se spekulovalo o odhalení v New Yorku, nebo v Šanghaji, korejská novinka se ale představí později. Přesněji řečeno až v létě, takže vůz téměř jistě uvidíme na podzimním autosalonu ve Frankfurtu. Další informace na téma modelu Kona zveřejní Hyundai v blízké budoucnosti.

kon_2

Hyundai se inspiroval u Citroënu. Malé SUV Kona dostane světla ve stylu C4 Picasso
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62.69%) 67 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: