Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná

  • Modernizace Volkswagenu Golf Sportsvan se představí ve Frankfurtu 

  • Změny jsou velmi decentní 

  • Také Sportsvan nabídne například ovládání gesty

  • Do prodeje dorazí modernizovaná verze na podzim 

Po modernizaci Volkswagenu Golf, označované za novou generaci, přichází facelift pro variantu Sportsvan. Žádné dramatické novinky nečekejte, přestože změn není úplně málo. Oficiální premiéra proběhne na autosalonu ve Frankfurtu.

Na pohled poznáte modernizovaný Sportsvan podle přepracovaných nárazníků, jiných základních světel s diodami denního svícení nebo podle diodových světlometů. Ty nahradily dřívější xenony. Všechny verze Sportsvanu nově dostanou diodová koncová světla, nově tvarovaná jsou i litá kola a do nabídky barev karoserie přibyla například červená Cranberry Red. Uvnitř máme očekávat lepší materiály a případně kožená sedadla.

Doporučujeme: Test ojetiny — Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli

Modernizace se dotkla i multimédií. Sportsvan bude další model, který nabídne nejnovější verzi koncernového multimediálního systému bez pevných tlačítek, ale za to s ovládáním gesty. Měnila se rovněž nabídka asistenčních systémů. Kromě jiného zvládne omlazený Sportsvan v rámci asistentu pro jízdu v kolonách do rychlosti 60 km/h sám řídit i brzdit.

Jak přesně bude vypadat nabídka motorizací, to se z aktuální tiskové zprávy nedozvíme. Volkswagen slibuje tři zážehové motory, kdy dva výkonnější dostanou systém vypínání válců, a dvě vznětové jednotky. Kompletní detaily se dozvíme na autosalonu ve Frankfurtu, do prodeje dorazí upravený Sportsvan nedlouho poté.

Der neue Volkswagen Golf Sportsvan

Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (69.09%) 11 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: