Galerie: Veletrh CES opět ukázal, jak by mohla vypadat (nejen) automobilová budoucnost

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Veletrh spotřební elektroniky se stále více zaměřuje na auta a dopravu

  • Také letos je v Las Vegas k vidění spousta futuristických konceptů 

  • Mnoho společností pracuje s myšlenkou plně autonomního řízení, nechybí auto schopné chůze a samozřejmě ani vize letecké individuální dopravy 

Na veletrhu spotřební elektroniky, který se každoročně koná v Las Vegas, se už dávno nevystavují pouze nejrůznější drobné počítačové vychytávky, telefony nebo chytré brýle. Stále častěji jsou zde k vidění také klasické automobilky, stejně jako nejrůznější řešení naznačující budoucnost různých druhů dopravy. Letošní ročník tento trend opět potvrdil.

V Las Vegas nechybí například BMW se svým dříve představeným konceptem Vision iNext, Mercedes tu odhalil sériovou verzi modelu CLA druhé generace, studii přepravy budoucnosti vystavila také Kia a svůj koncept budoucnosti přivezlo i Audi. Někteří pak vidí budoucnost také v podobě létajících taxi nebo létajících motocyklů.

Přehlídku různě více či méně nereálných strojů a konceptů najdete v přiložené galerii. Připomeňme, že v naprosté většině případů se pracuje s myšlenkou plně autonomního řízení, kdy v daném vozidle nemusí být vůbec volant, protože takový stroj by měl jezdit (nebo třeba létat) zcela sám. Jenže někteří dobře informovaní lidé si myslí, že stoprocentně autonomního řízení se v běžném provozu dočkáme za hodně dlouho, pokud vůbec:

Autonomní auta nikdy nebudou zcela autonomní. Připustil to už i člověk z nejpovolanějších

Galerie: Veletrh CES opět ukázal, jak by mohla vypadat (nejen) automobilová budoucnost
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: