Galerie: Těchto deset ojetin prodáte na českém trhu nejrychleji. Zájem je hlavně o Dacie a Hyundai

  • Podle statistik se na českém trhu prodává ojetina průměrně 56,6 dnů 

  • Nejkratší dobu čeká na svého majitele Škoda Felicia. Je to ale dáno tím, že nabídka je značně omezená

  • Z běžných ojetin se nejrychleji prodá Hyundai ix20, Dacia Duster, nebo také Hyundai i30 a Audi A6

Autobazar AAA Auto zveřejnil statistiku, která ukazuje, jaká ojetá auta se na českém trhu prodají nejrychleji. Pokud byste automaticky tipovali, že půjde o modely Škoda, nebudete mít tak docela pravdu. Škodovky se sice prodávají nejvíce, ale také jich je nejvíc k dispozici, což znamená, že si zájemci mohou lépe vybírat a tudíž některé kusy na svého nového majitele čekají déle. V případě běžných ojetin zastoupených na trhu minimálně v počtu 500 kusů se nejrychleji prodávají značky Hyundai nebo Dacia.

Nicméně Škoda přece jen v tomto směru jedno prvenství drží. Model Felicia totiž stráví v inzerci nebo v bazaru v průměru jen 27 dnů, což je jednoznačně nejméně. Jenže v tomto případě za to může fakt, že se jich u nás nabízí jen zhruba 160 a zájem je pořád relativně vysoký. Když se tedy objeví nějaký pěkný exemplář, zájemce obvykle na nic nečeká a auto neprodleně koupí.

Retro: Škoda Felicia vznikala ještě za socialismu. Dodnes mnohým spolehlivě slouží

Do desítky nejrychleji prodávaných (běžných) ojetin se z modelů Škoda nakonec vešel jen Roomster s průměrem 44 dnů. V případě Fabie je průměr 46 dnů, u Octavie to je 47 dnů, u Superbu ještě o den více, Yeti a Citigo mají průměr 49 dnů, Rapid a Karoq 50 dnů a Kodiaq 51 dnů. Zajímavé je, že AAA Auto už zmiňuje také zcela nový model Scala, který by měl jako „ojetina“ čekat na zájemce 53 dnů. Deset nejrychleji prodávaných ojetin si můžete prohlédnout v galerii.

Naopak přílišný zájem není třeba o Seat Leon, který v průměru stráví v prodeji 61 dnů. U Peugeotu 308 to je ještě o tři dny více. Celkový průměr všech ojetin na českém trhu je 56,6 dnů, modely Škoda mají průměr 48,7 dnů. Nejprodávanějším ojetým modelem je ale Octavia, na druhém místě najdeme Fabii a na třetím Volkswagen Passat.

Galerie: Těchto deset ojetin prodáte na českém trhu nejrychleji. Zájem je hlavně o Dacie a Hyundai
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. nechapu proc roomstery nevyrabi, jedna z nejlepsch skodovek co sjela z linky… a co se tyce dacie tak po 100k km doporucuji se ji zbavit, ikdyz asi dost zalezi kdo s tim jezdi u nas v praci se to zacina solidne sypak ten vozovej park

PŘIDAT KOMENTÁŘ: