Galerie: Prohlédněte si dvacet nejlepších filmových aut všech dob. Vítěz nepřekvapí

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Anglický průzkum hledal nejlepší filmová auta všech dob 

  • Vítěz vás může překvapit jen těžko 

  • Mezi čtyřiceti vybranými auty je několikrát Batmobile nebo Ford Mustang. Nechybí ani DeLorean

Na filmových plátnech se už objevila spousta zajímavých aut. Z některých se právě díky filmům staly doslova legendy. Které filmové auto je ale tím nejlepším? Jeden průzkum se zaměřil právě na tuto otázku. A protože probíhal ve Velké Británii, výsledek vás může překvapit jen těžko.

Celkem dva tisíce respondentů většinově zvolilo za nejlepší filmové auto všech dob Aston Martin DB5, který se objevil v několika filmech o Jamesi Bondovi. Dalších devatenáct aut z výsledného žebříčku si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Do TOP 40 se vešly ještě například modely Toyota Supra Mark IV z Rychle a zběsile (23. příčka) Ford Mustang Mach 1 z filmu 60 sekund (24. příčka) nebo Acura NSX Roadster z Avengers – Sjednocení (25. místo).

Doporučujeme: Ford Mustang Bullitt dostal silnější motor 5.0 V8 a jedinečnou barvu

Průzkum zároveň hledal také nejlepší filmovou honičku. Podle dotázaných je tím vůbec nejlepším v tomto směru scéna z Loupeže po italsku, na druhém místě následuje Bullittův případ a na třetím Francouzská spojka. Více než padesát procent dotázaných považuje za kvalitní filmovou honičku takovou, kde se auta těsně míjí, zhruba třicet procent rádo sleduje na filmovém plátně nehody.

V české realitě ale každý ví, že nejlepší „filmovou honičkou“ je dobová reklama na Tatru 603, kterou si můžete připomenout níže:

Galerie: Prohlédněte si dvacet nejlepších filmových aut všech dob. Vítěz nepřekvapí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 komentář

  1. Legendární automobilový hrdinové. ’58 Fury “Christine”, nádhera! Trochu mi tam chybí ’67 Shelby Mustang GT500 “Eleanor” z 60 sekund. Taky krasavec a výborný film.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: