Galerie: Pracovní Mercedes třídy G je hodně rychlý. Nestačí na něj ani vrcholný Kodiaq

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Tento týden testujeme Mercedes-Benz G 350d Professional 

  • Je to velká a těžká krabice, od které se očekává výhradně perfektní chování v terénu. Nic víc 

  • Jenže při měření dynamiky tahle „krabice“ překvapila 

  • S průměrem 8,6 s potřebným pro zrychlení z klidu na 100 km/h patří mezi ta rychlejší auta, která běžně testujeme 

Mercedes-Benz třídy G Professional je možná drahý, ale pořád jde o automobil určený k práci v terénu. Obrovská světlá výška, masivní kovové kryty pod motorem, špunty v podlaze pro vypouštění vody, chybějící koberečky, manuálně stavitelná zrcátka… Na kompromisy moc prostoru není. Aktuálně máme přesně tohle auto v redakci a během testování jsme spíše pro úplnost změřili i dynamiku. Professional překvapil.

Doporučujeme: Mercedes-Benz třídy G se vyrábí od roku 1979. Přesto se mu letos dařilo historicky nejlépe

Na rozdíl například od Land Roveru Defender je zde totiž pod kapotou pořádný motor. Vznětový třílitrový šestiválec disponuje výkonem 180 kW (245 k) a vrcholem točivého momentu 600 Nm. Motor spolupracuje se sedmistupňovým automatem a samozřejmě se stálým pohonem všech kol. Asi byste se divili, jakou dynamiku tento pracant v praxi nabízí.

Podle tabulek zvládne třída G 350d Professional zrychlení z nuly na 100 km/h za 8,8 s, my jsme naměřili v průměru dvou pokusů a se dvěma osobami na palubně dokonce o 0,2 s méně. A to ještě za deště! Motor má dost síly k tomu, aby vůz rozjel až na 160 km/h, kde ale zasáhne omezovač. Je pravda, že v těchto rychlostech začíná být vysoké pracovní géčko poněkud nervózní, šestiválec by ale zvládl i vyšší rychlost.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach G 650 Landaulet je nádherné monstrum, které nemá obdoby

Nahlédli jsme do archivu dosud měřených automobilů a vytvořili menší seznam podobně rychlých, respektive o něco pomalejších modelů. Je docela zajímavý. Jen si to představte. Na letištní ploše vedle sebe stojí G 350d Professional, vrcholná verze Škody Kodiaq, Lexus IS 300h F-Sport, Jaguar XE 20d nebo BMW X4 xDrive20d. Tipovali byste, že právě pracovní G bude nejrychlejší?

Naměřené časy všech zmíněných automobilů a ještě několika dalších najdete nahoře v galerii.

Galerie: Pracovní Mercedes třídy G je hodně rychlý. Nestačí na něj ani vrcholný Kodiaq
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56%) 15 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. “Pracovní Mercedes třídy G je hodně rychlý. Nestačí na něj ani vrcholný Kodiaq” …kyž už porovnáváte nesrovnatelné, bylo by i srovnání cenovek tohohle luxusního “pracanta” s Kodiaqem?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: