Galerie: Podívejte se, jak se měnily volanty Chevroletu Corvette. Ten nejnovější dorazí tento pátek

  • V pátek brzy ráno se představí v pořadí už osmá generace Chevroletu Corvette 

  • Automobilka zatím zveřejnila pouze volant chystané novinky, v přiložené galerii ho můžete porovnat s předchůdci 

  • Volant sice představuje velkou změnu, tím hlavním je ale přestěhování motoru. Nová Corvette už nebude mít motor vpředu 

Tento pátek bude představena v pořadí už osmá generace Chevroletu Corvette. Automobilka zatím oficiálně zveřejnila fotky maskovaného auta a některé detaily. Jako třeba volant chystané novinky. Prohlédnout si ho můžete v galerii výše, kde najdete také volanty všech předchůdců. Je to pěkná ukázka nejen vývoje pracoviště řidiče v modelu Corvette, ale u aut obecně. Za pozornost stojí zejména čtvrtá generace se svým plně digitálním přístrojovým štítem.

Volant osmé generace Chevroletu Corvette sice představuje velmi výraznou změnu oproti generaci sedmé, nicméně není to ta hlavní revoluce. Ta se totiž týká uložení motoru. Na rozdíl od všech předchůdců už nebude mít nejnovější Corvette motor vpředu, ale jako klasický supersport uprostřed. Kvůli tomuto kroku se docela výrazně změní také základní silueta vozu, která byla dříve typická dlouhou kapotou.

Je vám 760 koní v Chevroletu Corvette ZR1 málo? Hennessey nabízí přes 1200 koní

Podle neoficiálních informací dostane Corvette C8 osmiválec o objemu 6,2 litru. Tedy alespoň to tvrdí magazín GM Authority s odkazem na zdroj dobře obeznámený s budoucími produkty automobilky Chevrolet. V podstatě by mělo jít o upravený motor z předchozí Corvette C7. Na oficiální potvrzení si ale musíme ještě pár dnů počkat.

S příchodem Corvette C8 definitivně skončí éra slavného modelu v podobě, jakou jsme dosud znali. Pro zajímavost, vůbec poslední vyrobená Corvette s motorem umístěným vpředu byla vydražena za neuvěřitelných šedesát milionů.

Pokud byste si chtěli v pátek přivstat a sledovat odhalení nové Corvette v přímém přenosu, můžete tak učinit. Chevrolet bude vše vysílat na tomto odkazu. Prezentace začíná v půl páté ráno našeho času.

Galerie: Podívejte se, jak se měnily volanty Chevroletu Corvette. Ten nejnovější dorazí tento pátek
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: