Galerie: Podívejte se, co všechno přinesl druhý den pařížského autosalonu

  • Pařížský autosalon přinesl řadu nových „běžných“ modelů 

  • Na autosalonu je k vidění také poměrně hodně závodních strojů 

  • Opel chce s modelem Ampera-e dokázat, že na bezstarostně použitelné elektromobily už nemusíme dlouho čekat

Druhý den pařížského autosalonu končí. Také dnes jsme si mohli prohlédnout několik nových modelů, které se brzy začnou prodávat. Řeč je například o nošovickém Hyundai i30 nastupující generace, které se začne vyrábět v prosinci. Podobně důležitou novinku má na svém stánku i Citroën prezentující novou C3 a celkem slibně vypadá rovněž Suzuki Ignis. Z něj se velmi pravděpodobně stane nejlevnější vůz s pohonem všech kol na trhu.

Doporučujeme: Prohlédněte si všechny novinky prvního dne autosalonu v Paříži

Peugeot pak s novými generacemi 3008 a 5008 potvrdil trend, kdy se všichni výrobci loučí se staršími koncepcemi (v tomto případě s MPV) a mění své modely na nějakou formu spadající do segmentu crossover. Audi pro změnu ukázalo, že supersportovní vlastnosti dnes může mít i celkem obyčejný sedan typu RS 3. Bude zajímavé sledovat, kam neustálé zrychlování „běžných“ modelů nakonec dojde.

To automobilky Opel a Renault demonstrovaly nástup elektromobilů. Časy prvních experimentů v podobě těžko použitelných nákupních tašek typu Peugeot iOn jsou definitivně pryč. Nový Renault Zoe umí ujet na jedno nabití až 400 km, Opel Ampera-e zvládne ještě o 100 km více.

Autosalon Paříž 2016: Přehled novinek od A do Z

A na své si přijdou i zájemci o závodní stroje, kterých je v Paříži nemálo. Automobilky Citroën a Hyundai vystavily nové soutěžní speciály pro WRC, Peugeot přivezl nový dakarský speciál a závodní 208 pro mistrovství světa v rallycrossu, Audi má na svém stánku okruhovou RS 3 a nechybí ani dva prototypy pro Le Mans (Audi a Porsche).

V Paříži dnes končí dny vyhrazené pouze pro novináře, zítra se autosalon otevírá pro veřejnost. Veškeré informace týkající se této události najdete v samostatné rubrice Autosalon Paříž 2016. 

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: