Galerie: Osm nejzajímavějších novinek z motocyklového veletrhu Intermot

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

První říjnový týden začal v německém Kolíně nad Rýnem veletrh Intermot 2016 – jedna ze dvou velkých podzimních akcí, na nichž výrobci motocyklů představují své novinky pro příští sezónu. (Další je milánská EICMA v listopadu.) Drobnějších modernizací se letos představuje celá řada. Nástup emisní normy Euro IV a další změny homologačních pravidel donutily některé výrobce modifikovat podstatnou část svého výrobního programu, byť by se jednalo jen o nový výfuk s účinnějším katalyzátorem. A k tomu většinou nové barvy.

Doporučujeme: Test BMW R 1200 GS – Co na něm všichni vidí?

Úplný výčet takovýchto menších novinek s potěšením přenecháme specializovaným motocyklovým magazínům a soustředíme se jen na ty premiéry, které považujeme za nejzajímavější. K nim určitě patří okouzlující retro závoďák BMW R nineT Racer se vzduchem a olejem chlazeným boxerem;sportovně-cestovní Ducati SuperSport 939, jež navzdory „rychlému“ názvu slibuje především použitelnost a komfort na běžných silnicích; nebo očekávaný superbike Honda CBR 1000RR SP nové generace.

Lze očekávat, že zejména italské značky si ještě schovávají nějaká esa v rukávu na zmíněný veletrh EICMA. A možná nejen ony. Yamaha a Kawasaki sice upravily či vylepšily řadu modelů, ale žádnou naprostou novinku nad 750 cm3 do Kolína nepřivezly. Na svoji premiéru také stále čeká už ohlášená nová generace supersportovní Yamahy R6.

Náš výběr zaznamenáníhodných novinek z Intermotu najdete nahoře v galerii. My se už těšíme, že se alespoň s některými z nich seznámíme v příští sezóně při redakčním testu.

Galerie: Osm nejzajímavějších novinek z motocyklového veletrhu Intermot
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: