Galerie: 20 nejprodávanějších aut světa za 1. pololetí. Škodovky mezi nimi nenajdete

  • V první pololetí roku 2019 se na světě prodalo 42 milionů aut 

  • Nejúspěšnější značkou je Toyota

  • Škoda Octavia obsadila v celosvětovém žebříčku nejprodávanějších modelů 34. místo s výsledkem 180 159 prodaných exemplářů 

  • Největší meziroční propad zaznamenal Focus, Elantra nebo Cherokee. O téměř 20 % si meziročně pohoršil i Golf 

Statistiky celosvětových prodejů ukazují, že zájem o auta klesá. Podle focus2move bylo za první polovinu letošního roku prodáno 42 028 370 vozů, což představuje meziroční pokles o 8,1 %. Menší prodejní čísla logicky eviduje také většina modelů zařazených do stovky nejprodávanějších vozů.

Největší meziroční pokles zaznamenal Hyundai Elantra (-37,3 %), následovaný Fordem Focus (-29,1 %) a u nás neznámým Volkswagenem Sagitar (-36,5 %). O téměř dvacet procent (-18,5 %) se pak propadl Volkswagen Golf, čekající na novou generaci. Podobně je na tom například i Octavia, která se oproti prvnímu pololetí minulého roku propadla o třináct procent.

15 nejprodávanějších značek na evropském trhu za první pololetí: Škoda v TOP 10, Dacia roste

Naopak dramatický nárůst zaznamenala Tesla u Modelu 3, který se po letech odkladů konečně začal pořádně vyrábět a který si tak oproti loňsku polepšil o 352,5 %.

V přiložené galerii si můžete prohlédnout dvacet celosvětově nejprodávanějších automobilů za první polovinu letošního roku. Daří se zejména Toyotě, která má mezi dvacítkou nejúspěšnějších modelů hned pětičlenné zastoupení.

Galerie: 20 nejprodávanějších aut světa za 1. pololetí. Škodovky mezi nimi nenajdete
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (57.14%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: