Galerie: Co byste si mohli koupit, kdyby vám po Vánocích zbylo opravdu hodně peněz

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Začátkem příštího roku proběhne v Paříži další aukce zajímavých aut 

  • K dispozici bude všechno možné v ceně od pár stovek tisíc až po několik desítek milionů korun

  • Kromě jiného si zájemci budou moci pořídit závodní Toyotu Celica, se kterou Didier Auriol vyhrál Rallye Sanremo v roce 1994

V předvánočním čase je ideální příležitost udělat si radost nákupem něčeho, co v nadcházející době ekologicky elektrické ještě dále zvýší svou hodnotu. Pokud ale zatím nejste rozhodnuti, možná se vyplatí trochu počkat. V únoru příštího roku totiž proběhne v Paříži aukce velmi zajímavých aut. A nebo jinak (pro všechny běžné smrtelníky). Pojďme se trochu zasnít nad tím, co všechno bychom si mohli pořídit, kdyby nám náhodou zbylo po Vánocích strašně moc peněz nebo kdyby nám pod stromeček někdo náhodou strašně moc peněz nadělil.

Zmíněná aukce proběhne sedmého února v Paříži. Pořádá ji aukční síň Bonhams. Zájemci mají na výběr hned několik unikátů v čele s Alfou Romeo 6C z roku 1930. Odhadovaná cena tohoto stroje je v přepočtu 31 až 36 milionů korun. Podobně na tom je také Bentley 6 1/2 Liter Saloon z roku 1928 a za zhruba třicet milionů si budete moci pořídit Mercedes-Benz 300 SL Coupé z roku 1955.

Jaguar E-Type, Range Rover a Land Rover Series I: Za volantem britských klasiků

Za pozornost určitě stojí i závodní Toyota Celica, se kterou Didier Auriol vyhrál v roce 1994 Rallye Sanremo. Ta je navíc o poznání levnější než předchozí jmenované stroje. Očekává se prodej za pět až šest milionů korun. Další pěkné automobily najdete v galerii a nebojte, ne všechny exempláře stojí několik milionů. Třeba Renault 5 Alpine by měl stát „jen“ 300 až 520 tisíc. Kompletní přehled nabízených aut si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Níže na videu si pak můžete ještě připomenout závodní Toyotu Celica přímo v akci právě na Rallye Sanremo 1994. Za volantem ovšem nesedí Didier Auriol, ale Juha Kankkunen.

Galerie: Co byste si mohli koupit, kdyby vám po Vánocích zbylo opravdu hodně peněz
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: