Galerie: 20 pozitivních vlastností Fiatu Multipla, které dělají z údajně nejošklivějšího auta dokonalé MPV

  • Fiat Multipla je pořád mnohými odsuzován za svůj vzhled a pořád budí značné emoce 

  • Fakticky je to ale geniálně vymyšlené MPV 

  • Multipla obětovala svůj vzhled maximální využitelnosti obestavěného prostoru. Díky tomu je neuvěřitelně praktická

TIP: Galerii otevřete klepnutím na prvním obrázek

Před časem obletěla Facebook fotka Fiatu Multipla zaparkovaného na okraji nemocničního heliportu. Takové jednání je samozřejmě opovrženíhodné, spousta komentářů nicméně odsuzovala majitele spíše kvůli tomu, že si koupil právě Multiplu: „Člověk, který si pořídí nejšerednější auto všech dob, jako je Fiat Multipla, to v hlavě v pořádku prostě mít nemůže.“ Nebo „Tak už výběr auta jasně označuje někoho, kdo nebude úplně normální…kdo normální si koupí Fiat Multipla?“ Je to auto opravdu tak strašné, aby i po více než dvaceti letech od premiéry budilo takové emoce? Vzali jsme si jeden exemplář do redakce a brzy zjistili, že je tomu přesně naopak. Tahle Multipla totiž doslova překypuje pozitivními vlastnostmi.

Vzpomínáte na „odporný“ Aztek a „divný“ Citroën Technospace? A co s tím má společného Kamiq?

A ty se týkají i designu. Vůz byl vystaven v Muzeu moderního umění v New Yorku, takže to prostě umělecké dílo je, ať se vám to líbí, nebo ne. Kromě toho jde o neuvěřitelně prostorný automobil, který ale svou délkou ani nepřesahuje současnou Fabii. Je totiž o tři milimetry kratší. Proto také většina jeho pozitivních vlastností pramení z praktického využití vzhledem k celkové délce. Ale najdou se i další pozitiva.

Celkem jsme jich během krátké chvíle odhalili přes dvacet. Vy si je můžete prohlédnout v galerii.

Galerie: 20 pozitivních vlastností Fiatu Multipla, které dělají z údajně nejošklivějšího auta dokonalé MPV
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (82.86%) 21 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

  1. Toto hodnocení naprosto vystihuje genialitu tohoto auta. A nad názory “odborníků” ohledně vzhledu se jen
    usmívám. Poprvé, když jsem jí před 20 lety viděl, jsem si řekl, to je bomba, tu musím mít. Ovšem půl milionu jsem neměl, ale po šesti letech již byla v naší garáži. A je tam doposud, ač manželku, která s ní převážně jezdila, již bohužel nemám. A dělá důstojnou partii mé Alfě GT a Giuliettě. Navíc musím připomenout skvělé benzínové i dieselové motory a jízdní vlastnosti. Mám 1,6 benzín a najeto 240 tisíc km. A asi si toto hodnocení mohu dovolit, auty jezdím 51 let, najel jsem více než milion km a vyzkoušel hromadu aut. A Multipla je asi skutečně to nejlepší co jsem měl, je po všech stránkách neskutečná.

  2. To auto je sice nadstandardně variabilní a využitelné, ale zvenku i zevnitř vypadá strašně lacině. Pro řemeslníka fajn, ale jako rodinného mazlíka si ho nedovedu představit.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: