Galerie: 16 věcí, které již brzy v automobilovém světě neuvidíme

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

 • Z malých aut zmizí turbodiesely

 • Ohrožena je existence manuální převodovky

 • Xenonové světlomety ustoupí technologii LED

 • Analogové přístroje budou brzy minulostí

Automobilový svět se vyvíjí neustále, ale nikoliv stejnoměrným tempem. Někdy probíhají změny téměř nepostřehnutelně, jindy skokově – třeba na základě vnějšího impulzu. Stačí si vzpomenout na aféru Dieselgate s obcházením emisních norem. Nejprve se zdálo, že z toho Volkswagen nějak vybruslí, ale nakonec celá záležitost otrásla automobilovým průmyslem tak silně, že možná bude znamenat konec populárních dieselů.

Doporučujeme: Galerie 13 automobilových propadáků, které trh nepřijal

Ale nejde jenom o motory, ačkoli stále přísnější požadavky na emisní normy a spotřebu paliva právě do konstrukce pohonných jednotek a aut promlouvají asi nejvíc. Mění se i preference zákazníků a přicházejí novější technologické postupy. A některé věci, které ještě před několika lety působily jako úplné sci-fi, dostanete za chvíli standardně bez příplatku i v základní Fabii.

Dnes jsme se zaměřili na prvky, které podle našeho názoru brzy z aut vymizí. Nemusí to být jen kvůli emisním normám nebo přísnější legislativě, ale třeba jen proto, že bylo vymyšleno něco nového nebo že si trh žádá jiné provedení. A některé věci jednoduše nebudou potřeba. Konkrétní příklady najdete v galerii nahoře.

 

Galerie: 16 věcí, které již brzy v automobilovém světě neuvidíme
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

 1. ad digitální budíky:
  Asi nejkouzelnější ojeb automobilek z poslední doby; najdou výrobně levnější řešení a zákazníkovi ho dokážou vnutit jako nadstandard. Joooo.

  ad navigace:
  No dobrá, to snad dává smysl. Furt lepší než vestavěná navigace za 50 litrů, která toho umí míň než Garmin za 5 nebo aplikace úplně zadarmo.

  ad dotykový displeje:
  Hmm. Pokud zůstane ovládání klimatizace zvlášť, ovládání audia na volantu a celej displej pokud se dá nějak snadno vypnout, aby v noci nesvítil, tak snad… Ale jinak o tom platí totéž co o digitálních budících: levnější a míň pohodlné řešení úspěšně prodané jako nadstandard. Nezbývá než zatleskat.

 2. Prieskumy v nemecku dokazuju opak. Ludia neprijali LCD riesenie miesto klasickych budikov. V mnohych prieskumoch na tuto temu sa cca 60% opytanych vyjadrilo, ze chce naspat klasicke budiky. Vyrobcovia na to budu musiet reagovat. Zabudovana navigacia je mrtva vec. Je predrazena a treba si kupovat aktualizacie. Systemy ako Carplay, Android car zabudovane navigacie za par rokov vytlacia.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: