Galerie: 10 nejlepších motorů podle Američanů? Ani jeden není z Německa

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

 • Magazín Wards Auto zveřejnil další ročník svého ostře sledovaného žebříčku nejlepších motorů na trhu

 • Letos se mezi desítku nejlepších motorů neprobojoval ani jeden od německých automobilek

 • Mezi vítězi je elektromobil, vůz na palivové články a dva hybridy

 • Nechybí ovšem ani klasický atmosférický osmiválec, vrátil se po roce

Magazín Wards Auto opět sestavil žebříček nejlepších motorů roku. Tentokrát se mezi desítku nejlepších nedostal ani jeden agregát od zavedených německých automobilek, i když ve finále skončily motory Audi S4, Audi RS3, BMW 530e nebo BMW X3. Proti německým automobilkám musí mít u Wards Auto averzi, když je letos nezařadili ani mezi desítku nejlepších interiérů. Podle Wards se letos prosadily hlavně velkosériové motorizace a moderní technika dostupná v obyčejných autech.

Doporučujeme: Octavia s osmiválcem BMW a jiné škodovky se šílenými motory

Seznam deseti nejlepších motorů podle Wards Auto najdete v přiložené galerii, kde uvádíme vítězný model a základní charakteristiku zvolené motorizace. Je určitě dobré připomenout, že anketa je poplatná severoamerickým reáliím. Mnohé ze zastoupených modelů nicméně známe i z našich silnic.

Kritéria pro anketu jsou taková, že vůz musí být vyráběný sériově, prodávaný na trhu v USA a musí stát v základu maximálně 63 000 dolarů (1,3 mil. Kč). Cílem je hodnotit především vozy a motory dostupné široké veřejnosti.

Galerie: 10 nejlepších motorů podle Američanů? Ani jeden není z Německa
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (45.06%) 443 hlas/ů

35 KOMENTÁŘE

 1. Ani jeden motor z Německa. Tak to je síla, nejlepší auta na světě, DAS auta nejsou na prvních příčkách? To bude asi tím, že jinde nechtějí kouřící motory, praskající rozvody a žrouty oleje.

  • A co takhle 3.0 benzín od BMW? Tomu nepraskají rozvody, ani nežere olej, ani nekouří. Ale to je jedno. U nás by se americký motor také neumístil. Každý k svému.

  • Doporučuji koupit nějaký nový vůz z Německa a po uplynutí záruky o tom psát. Je to doslova nabité součástkami, co se na 150 tis km rozbijí a pak plať.

  • No jistě. To určitě bude tím. Proto v této anketě v loni bodoval Ecoboost 2.3 (z focusu RS), který má 100% změtkovitost a automobilka tento týden přiznala, že je asi bude muset všechny vyměnit.

   Nebo v aktuální anketě 1.6 diesel EcoTec z Chevroletu…. Ta hrůza se v evropě prodává v Opelu. Na silnici to vypouští hromady NOx, zvukový projev hrozný….. Jo amící mají fakt “skvělý” vkus.

 2. nj to jenom hloupí čecháčči uchcávají blahem z předražených německých škodovek, složených českými montroky a prodávány za přemrštěnou cenu,čech je hloupý člověk a nechá se opíjet rohlíkem do nekonečna 🙂

  • Čech není hloupější než kdokoli jiný, jen byl podveden po r. 89 těmi co se omluvili Němcům za zvěrstva páchaná na chudácích nacistech a pak byli vedeni Klausem, Zemanem, Luxem a Paroubkem, Kalouskem,Bělobrádkem a nulou Sobotkou lidmi co defraudovali celý stát. Tak Čech kupuje předražené zbytky EU a slouží jako otrok Němcům.Proto ještě není hloupý, ono se to zase otočí, Němce zlikvidují jejich děti muslimové a Evropa bude měnit vše, snad se v tom najdeme. Jsem optimista. Když nás nezničila zločinná církev, ani Rakušani, tak nás nafoukaní snobi nezlikvidují. Hlavně aby byly děti Čechů.
   Neklesejme na mysli, Češi jsou min z poloviny chytrý národ.

   • němci nás nehorázně vykořistují,třeba se pořád mluví o platech ve škodovce a to že mají málo,ano proti něčourům mají málo,ale už vůbec se nemluví o těch co vyrábí díly třeba do interiéru auta ,to se vyrábí mimo automobilku a dřou tam skoro za minimální mzdu,je to humus hlavně že němec má obří zisky a dokonce může platit miliardy do usa jako pokutu,už jenom z tohoto principu mám k němčourům odpor a auto bych si nekoupil,neo celé ty kauflandy kde je běžná marže víc jak sto procent to je taky hnus,miliardy jdou do němec,ale na české zaměstnance otroky peníze nemají,jsme jen ubohá kolonie němčorů,tak jsme dopadli skoro za 30 let takzvané “svobody”

    • Namísto nadávání a spílání Němcům (to by čecháčkům šlo vždy dobře !) by bylo dobré projevit osobní statečnost a s tím vším špatným už konečně něco dělat. Což se mělo stát již mnohem dříve v historii (proti Němcům, Rusákům i vlastním českým “škůdcům” – stačí si bez předsudků nastudovat vlastní historii). Takto je už trochu pozdě, jednoduše tu je český ufňukaný Kocourkov, kdy prakticky za všechno mohou “voni” …

 3. Evropské auto ještě nemusí být předražená Škodovka. Japonské značky prodávané v EU jsou vesměs také evropská výroba. Ale nějak jich tu moc neprodají. Krom SUV.

 4. Kdo by si taky v júesej kůpil 1.2 haťapku třiválec,kde kat ničí motor už od novoty,bo je to konstrukční vada už z výroby.

 5. Možná ty německé motory nechtějí proto, že podvodníky vyřadili. Německé automobilky jsou jeden velký podvod. Nejlepší jsou na testech, v provozu zaplatíte auto 2x, u BMW 4x.Americká auta jsou zaostalá, ale fungují, obvykle. Co platilo o německých autech před 10 lety, není už vůbec pravda. Nejen o autech, ale ani o jiných výrobcích. 99% německé výroby se nevyrábí v Německu, ani Miele, ani Mercedes, tedy vyrábí z dílů z Číny. Mám mnoho německých výroblů vč. 3 aut a jde to s nimi pěkně skopce. Nekupujte nové, 10 let staré je kvalitnější než nové.

  • Tak, tak. Čo bolo, to bolo. Mám od poloviny 80. let minulého elektrický holicí strojek BRAUN a šlape dodnes. Pouze výměna planžety, ale za to můžou moje tvrdé vousy. To je prostě poctivé německé “železo”, značka – bez čínských součástek a jiných “ojebů” …

  • Chystám se koupit 10 let starý Mercedes ML 320 CDI s perfektním servisováním a nájezdem cca 150 tis km,mysléte tredy,že to není blbost? Děkuji za reakci.

   • Jó pane, poslední dobrý mercedes co vydržel milion Km skončil v devadesátých letech, spolu s BMW, pak už jsou to všechno jen spotřební zboží.

  • No, trošku Ti to hapruje v tom, že Američani do Německa auta téměř nevyváží (pokud nepočítám Ford, který tam ale přímo vyrábí), kdežto Němci do U.S. se tlačí jak Hitler do Ruska. Takže Američanům je to v Německu u zádele, ale Skopčáci, tedy hlavně Hitlerwagen by rád v USA bodoval 🙂

   • Jeep grand cherokee hemi 5,7L hemi wk,wk2, jeep commander 5,7 HEMI nebo JEEP WJ4,7L, DODGE RAM 1500,2500 SE TAKY NEODVÁŽÍ ?

 6. Ochtl skvělí koment : ” nj to jenom hloupí čecháčči uchcávají blahem z předražených německých škodovek, složených českými montroky a prodávány za přemrštěnou cenu,čech je hloupý člověk a nechá se opíjet rohlíkem do nekonečna ” … SOUHLAS 😉

 7. Já bych koupi Renaulta, ten vydrží, Master 2.3Dci najede milion bez problému i s Fapem jak to?
  Nehnije, nekouří, náklady na servis rozumné…mám transport a 6 masterů, vím co říkám.
  Dříve Crafter, katastrofa a děs, Fiat ještě tak tak, jen občas svítíla porucha dagnostiky….Pokud nic v Renaultu nepos..u, tak zatím dobrý.

 8. Asi protože správnej motor začíná u pěti litrů obsahu. A to už skoro žádnej motor z německa nemá. Když už je v něčem dvoulitr tak to si evropan myslí že má supersport.

  • Souhlas mám 5,7l hemi v8 v Jeepu a svatej klid, servis za rozumný kacky. A žere pouze 14l na to že auto má 2,5 t.

 9. Nechapu co vsichni pisete,ale auto do roku 2000 super ja takoveam a seru na nove smradlave auta ono to nekouri ale zato ty splodiny vypousti hrozne!!!Neco otom nastudujte a pak to reste!!!

 10. Nechte těch žabomyších válek, které nemají se skutečnou technikou nic společného. Vaše řeči jsou jen šovinistické bláboly, které jsou omlouvány vlastenectvím, přičemž podstata problému je dána nedostatkem individuality a tíhnutím ke stádu. Vlastenci byli, jsou a budou pravou příčinou všech minulých i budoucích světových válek. Jaký je rozdíl mezi vyvolenými národy Židů a Angličanů, mezi německými uebermenschi, americkými předáky razícími heslo America first, mlčícími Číňany a ruskými zamindrákovanými burany? Podle mého názoru, žádný. Jenom nikdo z nich nebral a někteří z nich dodnes neberou na vědomí, že všechno platí dočasu. Kde jsou staří Egypťané, staří Řekové, staří Římané, Mongolové, Osmani atd., atd.? V …… Německá auta nejsou o nic horší, ani lepší než japonská, americká, francouzská, italská, korejská, anglická, švédská a další a faktem je, že nemožné škodovky se staly po sloučení s VW také světové. Ten pán, který v předcházející diskusi vyjádřil názor, že Češi činí za své neúspěchy zodpovědnými všechny jiné než sebe, má nejspíš svatou pravdu. Když čtu názory diskutérů na všelijakých stránkách, mohu svatosvatě jako Čech prohlásit, že největší parchanti jsou Němci, Američané , Rusové, Cikáni, Židé, Slováci, Maďaři , Poláci, Rakušáci, muslimové, Francouzi, negři, Řekové, Taliáni, Rumuni, Palestinci, Turci, Iránci, Afgánci, Pákistánci, atd., atd. Musím přiznat, že jsem zatím neslyšel v Česku nadávat Lichtenštejncům, Islanďanům a Pigmejům a myslím, že se málo nadává i Britům a nikdy jsem nepřišel na to, proč hodně Čechů nadává Anglánům kvůli zradě v osmatřicátém, když Masarykové, Kramářové, Grégři a před nimi Kollárové, Čelakovští a další a další panslavisté a příznivci Ruska, jakými byl Beneš, mladý Masaryk, Gottwald a jim podobní projevovali již v historických dobách tak hlubokou náklonnost Rusku a Sovětskému svazu, že nebylo možné, než je nakonec vyslyšet a přenechat je v souladu s jejich vroucným vlasteneckým a panslavistickým přáním jejich vytouženému osudu.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: