Frankfurt 2017: Nový Renault Mégane R.S. nabízí manuál, samosvor a řízení zadní nápravy

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Renault ukázal novou generaci Mégane R.S. 

  • O pohon se stará přeplňovaná osmnáctistovka 

  • Omezovač otáček je nastaven na 7000 ot./min

  • Na výběr bude manuální i automatická převodovka 

  • Zadní náprava je nově řiditelná 

Další zajímavý sportovní automobil má svou frankfurtskou premiéru za sebou. Renault ukázal novou generaci vrcholného Mégane. Motor se mezigeneračně sice trochu zmenšil, ale to hlavní zůstalo. Na rozdíl od Clia R.S. si zde budou moci zájemci zvolit manuální převodovku. Alternativou je dvouspojkový automat EDC.

Nový Mégane R.S. dostal výrazně rozšířenou karoserii. U přední nápravy vůz přibral 60 mm, vzadu 45 mm. Nechybí diodová světla, agresivní nárazník, obrovský difuzor vzadu a velká středová koncovka výfuku. Standardem budou osmnáctipalcová litá kola, zájemci si mohou zvolit disky o palec větší. Spolu s novým R.S. přichází do nabídky také unikátní barva Tonic Orange určená výhradně pro tuto verzi.

Doporučujeme: Seat Leon Cupra R: Nová limitovaná edice dostala karbon a výkon až 310 koní

Místo přeplňovaného dvoulitru najdete pod kapotou osmnáctistovku, která se představila v modelu Alpine A110. Její maximum je v případě Mégane R.S. 205 kW (279 k) a 390 Nm. Vytočit tento motor bude možné do sedmi tisíc. Přibližně za rok dorazí provedení Trophy posílené na 220 kW (300 k) a 400 Nm navíc doplněné o výkonnější brzdy Brembo.

Renault opět nabídne dvě verze podvozku. Civilnější provedení se jmenuje Sport, ostřejší varianta nese označení Cup. Ta kromě tužšího odpružení dostane na přední nápravu také samosvorný diferenciál Torsen. V zatáčkách by tato varianta měla být nadprůměrná, protože nově přichází ještě řízení zadní nápravy 4Control. Údaje týkající se dynamiky Renault bohužel nezveřejnil.

Objednávky na nový Mégena R.S. začne Renault přijímat v prosinci letošního roku, ostřejší verze Trophy dorazí koncem příštího roku.

 

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: