Frankfurt 2017: Honda Urban EV Concept je vlastně takový Smart na japonský způsob

  • Honda připravuje retro elektromobil pro evropský trh

  • Produkční model uvidíme v roce 2019

  • Konkurencí bude elektrický Smart či Mini

S docela zajímavým retro konceptem malého městského elektromobilu přišla japonská Honda. Není zrovna běžné, aby japonská automobilka představila nějaký „funky“ koncept jinde než na domácím autosalonu. Studie Honda Urban EV připomíná kompaktní hatchbacky značky ze 70. let, se kterými dobývala svět během ropné krize.

Koncept naznačuje, kudy se bude ubírat Honda v dalších letech a předpovídá, že se na podobný model můžeme těšit v roce 2019. Dokonce mají některé produkční Hondy čerpat inspiraci i v poněkud divokém interiéru této studie. Ten ale ukazuje, jak lze pracovat s vnitřním prostorem, když vůz nemá spalovací motor a převodovku.

Doporučujeme: Diesel v evropské Hondě CR-V končí. Nahradí ho hybridní verze

O výkonech nebo dynamice se Honda nezmiňuje, jedná se tedy spíše jen o designové cvičení. Do sériového elektromobilu je stejně ještě spousta času a během té doby se určitě technologie akumulátorů a elektromotorů posune dál, takže uvádět nyní například dojezd nemá moc velký smysl.

Honda chce na základech tohoto konceptu představit sériové auto v roce 2019 a to právě i pro náš evropský trh. Koncept malé elektrické Hondy je dokonce o 10 cm kratší než hatchback Jazz. Je celkem zřejmé, že Honda míří i proti stylovým značkám jako Smart, Mini či Fiat 500. U všech se očekává příchod podobného elektromobilu během pár let.

Frankfurt 2017: Honda Urban EV Concept je vlastně takový Smart na japonský způsob
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: