Frankfurt 2017: Ferrari Portofino dává nový rozměr termínu „vstupní model“

  • Ferrari Portofino nahrazuje v nabídce model California

  • Je to „vstupní model“ do rodiny Ferrari s nejnižší cenovkou

  • Výkon osmiválce je 600 koní, maximální rychlost přesahuje 320 km/h

Ferrari Portofino je nová generace základního modelu, kterým do teď byla California. Změn je tolik, že automobilka změnila i jméno. Co tedy Portofino znamená? Je to italský přístav a oblíbená luxusní turistická destinace kousek od Janova. Ferrari použilo pro Portofino novou platformu, která má posloužit jako základ všem sportovním koncernovým vozům s motorem vpředu, například i některým Maserati.

Pod kapotou modelou Portofino pracuje přeplňovaný osmiválec. Motor má objem 3855 cm3, výkon 441 kW (600 k) v 7500 min-1 a točivý moment 760 Nm v rozmezí 3000 až 5250 min-1. Samozřejmostí je dvouspojková automatická převodovka, výkonu jde na zadní kola přes nastavitelný elektronicky řízený diferenciál.

Doporučujeme: Retro na neděli: Ferrari F40 vzniklo z nouze. Nyní slaví 30 let

S délkou 4586 mm není Ferrari Portofino zrovna kompaktní kabriolet, ale zase má čtyři sedačky. Ovšem ty zadní budou stejně spíše nouzové, nebo poslouží jako dodatečný zavazadlový prostor. A když jsme u použitelnosti, střecha je stále pevná skládací. Půjde ovládat i za jízdy v rychlostech do 50 km/h. Složí se za necelých dvacet sekund.

Ferrari tradičně uvádí nejvyšší rychlost nepřesně. V tabulkách najdeme údaj „přes 320 km/h“. Na 100 km/h má pak Portofino akcelerovat za 3,5 sekundy. Komu záleží na spotřebě, toho bude jistě zajímat údaj 10,5 litru na 100 km v kombinovaném režimu. Tohle číslo je důležité pro trhy, kde se daně odvíjejí podle emisí CO2.

Frankfurt 2017: Ferrari Portofino dává nový rozměr termínu „vstupní model“
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: