Francouz stvořil kult, když se hnal ranní Paříží na rande. Ferrari teď jeho jízdu napodobí

  • Jeden z nejznámějších automobilových snímků všech dob se natočil před 44 lety

  • V hlavní roli byl tentokrát pilot F1 a technologický skvost maranellské automobilky

  • Natáčelo se v den, kdy se měla jet letošní Velká cena Monaka

  • Původní filmový štáb v roce 1976 tvořili pouze tři lidé

Automobilka Ferrari se po 44 letech rozhodla natočit poctu jednomu z nejznámějších automobilových snímků všech dob. Claude Lelouch v roce 1976 nahrál průjezd ulicemi ranní Paříže, kdy ve svém Mercedesu-Benz 450SEL 6,9 spěchal za blonďatou kráskou. Všichni milovníci rychlých kol tento krátkometrážní film znají jako C’était un Rendez-Vous.

Přestože Lelouch jel Mercedesem, k divákům doléhal burácející vidlicový dvanáctiválec z Ferrari 275 GTB. Z toho důvodu se slavná italská automobilka rozhodla, že natočí vlastní moderní verzi slavného snímku, který pojmenovala Grand Randez-Vous.

Úspěch díky koronaviru? Ferrari je nyní hodnotnější značkou než Ford

Namísto ranní Paříže se místem natáčení stalo liduprázdné Monako a Leloucha vystřídal mladý pilot F1 Charles Leclerc, který jezdí za tým Ferrari a v Monaku skutečně bydlí. Automobil, jenž ztvárnil jednu z hlavních rolí, je plug-in hybridní hypersport Ferrari SF90 Stradale, tedy nejvýkonnější, nejrychleji akcelerující a technicky nejvyspělejší silniční Ferrari všech dob.

Vůz pohání dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec F154, který vychází z 3,9litrové jednotky v modelu 488 Pista. V případě plug-in hybridu je ale převrtán na 3990 cm3 a společně s elektromotorem generuje výkon 735 kW (1000 k) a 800 Nm točivého momentu.

První elektrické Ferrari bude sportovní GT. Ukázalo se na technických skicách

Filmový štáb tentokrát čítal výrazně více než tři lidi a ulice Monaka byly skutečně uzavřeny. Na originálním snímku z roku 1976 se totiž podílel pouze Lelouch, jeho asistent s vysílačkou hlídající nepřehledné křižovatky a dívka na konci filmu.

Monacká verze filmu se natáčela v den, kdy měly ulicemi Monaka burácet motory monopostů F1, ovšem letošní Velkou cenu zhatila pandemie koronaviru.

Na původní film Clauda Leloucha se můžete podívat na následujícím videu:

Francouz stvořil kult, když se hnal ranní Paříží na rande. Ferrari teď jeho jízdu napodobí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: