Ford ukázal novou generaci infotainmentu. SYNC 4 uvede nejprve v Americe

  • Stávající Sync 3 Ford používá od roku 2016

  • Nová generace infotainmentu je programovaná na displeje s úhlopříčkou 8 až 15,5 palce

  • Na trh přijde Ford Sync 4 příští rok v blíže nespecifikovaných modelech

Po třech letech Ford oficiálně představil novou generaci infotainmentu Sync 4. Nový software se objeví někdy v příštím roce v blíže nespecifikovaných modelech pro americký trh. První uvolněné snímky obrazovky a informace z tiskové zpráv naznačují, že Sync 4 bude oproti předchůdci výrazným posunem kupředu. Nová generace nabízí dvakrát rychlejší procesor a řádně vylepšena se zdá být také grafika.

Dělená obrazovka systému Sync 4 na 12palcovém displeji. V hlavním poli se zobrazuje navigace, doplňkový panel vpravo ukazuje zdroj přehrávaného zvuku. Šipka naznačuje možnost roztažení panelu na celou plochu nebo větší část obrazovky

Ford nový software naprogramoval s ohledem na výrazně větší úhlopříčky displejů, a to od 8 palců až po 15,5 palce (20 až 39 cm). Pokud nás Ford nemystifikuje, předstihne tak i Teslu Model 3 s  15palcovým tabletem. Americká automobilová média začala ihned spekulovat o tom, kde se nový infotainment ukáže poprvé. Mohla by to být příští generace nejprodávanějšího pick-upu F-150, případně elektromobil. Úplně se nabízí nový crossover na základech Mustangu:

Ford začíná odhalovat svoje elektrické SUV „inspirované Mustangem“. Slibuje dojezd 600 km

Ford rovněž vyvinul nástroje k tomu, aby displeje dokázaly zobrazovat více věcí najednou. Výrobce uvádí, že 12palcový displej bude možné rozdělit na malé a větší okno, což umožní zobrazit jak navigační mapu, tak třeba aktuálně přehrávanou skladbu. Největší z displejů pak dovolí provozovat hned několik záložek nejednou.

Ovládání teploty se zobrazuje jako posuvník překrývající spodní vrstvu
Rozhraní nepůsobí zcela přehledně. Na velké obrazovce to snad bude lepší

Mezi další velké přednosti nového infotainmentu Sync 4 je schopnost připojit se na cloud, což je nutnost zejména pro elektromobily, které tak mohou komunikovat s infrastrukturou nabíjecích stanic a zjistit, které stojany jsou k dispozici.

Kromě toho Sync 4 zvládne porozumět mluvenému slovu a měl by adekvátně reagovat i na žádosti typu „Najdi nejlepší thajskou restauraci“. Rovněž se umí učit, takže postupně začne přejímat vaše jízdní zvyky a návyky. Pokud nebudete chtít využívat jeho služeb, Ford nabídne i bezdrátové připojení k Apple CarPlay a Android Auto.

Ford ukázal novou generaci infotainmentu. SYNC 4 uvede nejprve v Americe
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: