Fisker se vrací. Nový model EMotion nabídne dojezd 640 km a obrovský prostor v interiéru

  • Henrik Fisker se vrací. Po neúspěchu modelu Karma přichází EMotion 

  • Nový elektromobil zvládne až 260 km/h 

  • Dojezd na jedno nabití má být přes 600 km

  • Kompletní představení Fiskeru EMotion proběhne v polovině příštího roku

Možná si ještě vzpomenete na Fisker Karma. Šlo sice o zajímavý vůz, jenže celý projekt nakonec skončil neúspěchem. Designér Henrik Fisker se ovšem nevzdává, aktuálně totiž poodhalil nový elektromobil, který má ambice původní nezdar napravit.

Doporučujeme: Tato Tesla Model S ujela už více než 300 000 km. Má vyměněný motor i baterie

Novinka nese označení EMotion a tisková zpráva slibuje velké věci. Vůz dostal karoserii typu sedan, ovšem s výrazně zkrácenými převisy a extrémně nízkou kapotou. Základní konstrukce tedy umožnila roztáhnout interiér v podélném směru a přesně to je také důvod, proč Henrik Fisker slibuje vnitřní prostor na úrovni luxusních sedanů, respektive více místa v porovnání s přímou konkurencí.

emotion_2
Podle prvních zveřejněných obrázků se můžeme těšit na zajímavý design. Na finální provedení ale budeme čekat minimálně do poloviny příštího roku

Základem automobilu jsou hliníkové slitiny, kompozitní materiály a karbon. Nová bude také konstrukce grafenových akumulátorů, které nabídnou rychlejší dobíjení i větší kapacitu. Fisker EMotion díky nim údajně zvládne na jedno nabití až 640 km.

Doporučujeme: Všechny modely Tesla jsou odteď připravené na autonomní řízení. Na jízdu bez řidiče si ale počkáme

Další technické detaily ale tisková zpráva nezmiňuje. Spokojit se musíme už pouze s informací o tom, že maximálně nový elektromobil dosáhne rychlosti 260 km/h, takže očividně nepůjde o líný vůz. Počítá se také s nasazením systému autonomního řízení.

Fisker EMotion se bude vyrábět v Americe, první zákazníci si ale na novou konkurenci modelů značky Tesla ještě počkají. Kompletní představení je naplánováno až na polovinu příštího roku.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: