Firma vyrábí kávovar pro milovníky Porsche. Stojí jako ojetý Boxster

  • Luxusní kávovar připomíná poslední vzduchem chlazený motor z Porsche 911 generace 993

  • Stroj je vyroben z materiálů používaných pro stavbu sportovních aut

  • Mašina, která vznikne v limitovaném počtu kusů, vyjde na 10 200 eur

Co byste měli raději? Ojeté Porsche Boxster někdy z roku 2000, nebo mašinu na espresso? Pokud jste vybrali to druhé, pak si můžete připravit 10 200 eur, tedy asi 275 tisíc korun na luxusní kávovar Espresso Veloce RS Black Edition. Nabízí ho na prodej firma Super Veloce, která se zabývá stavbou kávovarů ve tvaru motorů. Ano, i s tím se dá podnikat!

Tato mašina má svým tvarem připomínat poslední vzduchem chlazený motor v Porsche 911 (generace 993), tedy plochý šestiválec, který se do Carrery a Turba dodával s objemem 3,6 litru a do Carrery RS se zvětšenou kapacitou 3,8 litru. Kávovar napodobuje známý tvar pohonné jednotky.

Pět zajímavých dostupných ojetin, které by už neměly ztrácet na ceně

Mašina na kávu je luxusní i díky materiálům, ze kterých je vyrobena. Vznikla z chirurgické oceli, hliníku a titania. Kryt motoru je pak upečený z uhlíkového vlákna. I tak ale nejde o lehký stroj, váží 21,5 kilogramu. Kávovar měří na výšku 34 cm, na šířku 42 cm a je 38 cm dlouhý.

Pokud by se takový kávovar hodil třeba do vaší garáže plné sportovních vozů z Zuffenhausenu, pak si pospěšte. V limitované produkci vznikne jen příznačných 993 kusů. Když se na vás nedostane, můžete si objednat ještě stříbrnou verzi, která není kusově omezená. Ta stojí „jen“ 9 390 eur, tedy něco málo přes čtvrt milionu korun. Ceny obou modelů jsou ale bez daně, cla a dalších poplatků.

Firma vyrábí kávovar pro milovníky Porsche. Stojí jako ojetý Boxster
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 komentář

  1. Tak takový kávovar bych si teda nikdy nekoupil. My máme obyčejný Delonghi a ten vaří výbornou kávu, tak by mě docela zajímalo, jestli by v kávě z tohoto kávovaru byl nějaký velký rozdíl. Kávu mi vaří manželka, takže to mám s plným servisem 😀 . Pár dní jsme teď měli kávovar mimo provoz, protože nám chyběl filtr, tak manželka musela objednat nové filtry do kávovaru Delonghi z https://www.penepex.cz/kategorie/prislusenstvi-ke-kavovarum/delonghi/filtry-do-kavovaru/ , tak to bylo dost krušné 😀 .

PŘIDAT KOMENTÁŘ: