Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát edicí Anniversario

  • 4. července to bude přesně 60 let od příchodu legendárního Fiatu 500

  • Fiat připomene výročí speciální edicí Anniversario

  • Letos jde už o druhou podobnou specialitu připravenou k 60. výročí

  • Další překvapení přijdou později

Pětistovka je pro Fiat zásadní. Z původně jednoho modelu dokázala automobilka postupně vytvořit celou modelovou řadu zahrnující třeba sedmimístné MPV nebo i crossover. Proto se asi nelze divit tomu, že jsou 60. narozeniny modelu 500 tak velkou událostí. Tu aktuálně připomíná v pořadí už druhá speciální výroční edice.

Doporučujeme: Abarth 695 Rivale: Malý vzteklý Fiat dostal design ve stylu luxusních lodí

Novinka se jmenuje 500 Anniversario. Nejviditelnějším rozdílem oproti běžným verzím jsou dvě barvy karoserie, které jste si dosud koupit nemohli. Řeč je o zelené Riviera Green a oranžové Sicilia Orange. Součástí edice jsou také chromované detaily a krásná šestnáctipalcová litá kola.

Interiér vás má podle tiskové zprávy vrátit do šedesátých let. Nová sedadla dostala horizontální pruhy, palubní deska je samozřejmě barevně lakovaná a nechybí ani logo upozorňující na tuto edici. Zároveň zde ale najdete veškeré vymoženosti moderní doby v čele s multimediálním systémem Uconnect.

Doporučujeme: Fiat Argo — Prohlédněte si nové jihoamerické Punto ve velké galerii

Objednávky na tuto edice začal Fiat přijímat právě dnes.Vybrat si můžete jakýkoliv motor dostupný u klasické verze a k dispozici jsou také obě varianty karoserie. Fiat zároveň slíbil v souvislosti se šedesátým výročím tohoto modelu ještě další překvapení.

Zajímavé je, že italská automobilka přivezla výroční edici modelu 500 už na jarní autosalon v Ženevě. Šlo o provedení Fiat 500 60esimo vycházející z kabrioletu. Tato verze ovšem byla omezena na 560 kusů. První zákazníci dostanou vůz z této série až 4. července, tedy právě v den narozenin Fiatu 500.

Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát edicí Anniversario
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: