Ferrari Roma je kupé s parádním designem a výkonem 620 koní

  • Ferrari oficiálně odhalilo zbrusu nový model Roma 

  • Dvoudveřové kupé odkazuje svým designem do 50. a 60. let 

  • Zadní kola roztáčí přeplňovaný osmiválec s parametry 620 koní a 760 Nm. Převodovka je automatická dvouspojková

  • Nejvyšší rychlost přesahuje 320 km/h

Automobilka Ferrari oficiálně představila zbrusu nový model nazvaný Roma. Na technické podrobnosti si ještě musíme počkat, stejně jako na informace o zahájení prodeje a ceně. Už teď je ale jisté, že půjde o hodně zajímavé kupé.

Design Ferrari Roma odkazuje do 50. a 60. let minulého století. Některé části karoserie vzdáleně připomínají třeba model Ferrari 250. Interiér už ale zcela odpovídá současnosti. Nechybí hned několik displejů. I spolujezdec má jeden vlastní (i když není jisté, zda nepůjde jako u jiných modelů pouze o výbavu na přání). Také uvnitř ale nakonec najdeme jeden půvabný detail odkazující do minulosti. Provedení tlačítek ovládání převodovky odkazuje na klasickou kulisu manuálního řazení.

Ferrari SF90 je plug-in hybrid s trojicí elektromotorů a dojezdem 25 km. A také nejvýkonnější Ferrari historie

S technickým podrobnostmi automobilka šetří, nicméně potvrdila, že se o pohon stará přeplňovaný osmiválec o objemu 3,9 litru. Jeho parametry jsou 456 kW (620 k) a 760 Nm, převodovka je osmistupňová dvouspojková. Vůz váží pouze 1472 kg. Nelze se divit tomu, že akcelerace z nuly na 100 km/h proběhne za 3,4 s a sprint z nuly na 200 km/h zabere jen 9,3 s. Maximální rychlost leží za hranicí 320 km/h.

Kdy přesně se vůz začne prodávat a kolik bude stát, to zatím Ferrari neprozradilo.

Ferrari Roma je kupé s parádním designem a výkonem 620 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: