Faraday Future FF 91 se začíná vyrábět. První zákazníci dostanou svůj exemplář v prosinci

  • Faraday Future FF 91 je další z řady velmi rychlých elektromobilů neznámého jména 

  • Vůz byl představen minulý rok, v současnosti se začíná vyrábět 

  • První zákazníci dostanou svůj exemplář už v prosinci 

S elektromobily nových jmen jako by se v poslední době roztrhl pytel. Zmínit můžeme Rimac, český vůz Luka EV, elektrickou reinkarnaci BMW Isetta a další. Do této skupiny lze zařadit rovněž model Faraday Future FF 91, který byl představen začátkem minulého roku. Zdá se, že ani v tomto případě nejde o nereálnou vizi. Aktuálně bylo oznámeno zahájení výroby.

Přesně řečeno společnost Faraday Future vydala tiskovou zprávu, která upozorňuje na zkompletování první karoserie sériového auta. Je vyrobena z hliníkových slitin a obsahuje na 1500 nýtových spojů. Model FF 91 se vyrábí v americké továrně Hanford v Kalifornii. První zákazníci dostanou svůj exemplář už letos v prosinci.

Doporučujeme: Porsche Taycan nabídne výkon přes 600 koní a na 400 km se nabije za 15 minut

Elektrický crossover Faraday Future FF 91 slibuje neuvěřitelné jízdní vlastnosti. Kromě hnací soustavy o výkonu 783 kW (1065 k) a točivém momentu 1800 Nm nabídne také systém natáčení zadních kol. Na zadní nápravě jsou navíc dva nezávislé motory, kdy každý pohání jedno kolo. Toto řešení nahrazuje aktivní diferenciál a opět zlepšuje chování v zatáčkách.

V době světové premiéry začátkem minulého roku se mluvilo o dojezdu přes 800 km. Aktuálně udává Faraday Future dojezd přes 300 mil, tedy zhruba 500 km. Uvidíme také, jak to nakonec dopadne s dříve slibovaným systémem autonomního řízení.

Faraday Future FF 91 se začíná vyrábět. První zákazníci dostanou svůj exemplář v prosinci
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

1 komentář

  1. Naši politici sem lákajú investorov na spaľovacie motory , keďže si vidia max. na špičku nosa – resp. im je jedno čo tu je – hlavne, že sa pri tom nabalia na desať generácii dopredu. Keď už vyrábať, tak el. autá a s vlastnou účasťou . A nie tam dávať cudzím rôzne podpory od štátu, ktoré tu platíme otrockou prácou potom v ich podnikoch.!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: